Strona główna Wyszogród Fetowali patrona

Fetowali patrona

606
0
PODZIEL SIĘ
Jak co roku na przełomie lutego i marca w Szkole Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Kobylnikach świętowany jest dzień patrona szkoły. W tym roku uroczystości zorganizowano 2 marca. W ramach obchodów organizowane są konkursy chopinowskie – plastyczny, informatyczny oraz recytatorski.
W tym roku poza uczniami SP w Kobylnikach uczestniczyli w nich uczniowie szkół podstawowych z Wyszogrodu, Rębowa, Dzierżanowa, Orszymowa i Małej Wsi.
W Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Chopin w poezji”, w kategorii klas I-III, wygrała Anna Janczak z SP w Wyszogrodzie i Julia Sobocińska z SP w Kobylnikach. W kategorii klas IV-VII najlepszą była Zofia Zielińska z SP z Wyszogrodu.
Nagrody klasowe wręczono także w konkursie plastycznym „Cztery pory roku w Żelazowej Woli” i informatycznym z grafiki komputerowej „Moja przygoda z Chopinem”.
Najwięcej emocji wzbudził jednak montaż słowno-muzyczny „Etiuda  o Fryderyku” przygotowany pod kierunkiem Olgi Smułki i Anny Kijoch. W aktorskich kreacjach zaprezentowali się: Dawid Opała jako mały Fryderyk Chopin, jego matkę zagrała Kinga Konopska, siostrę Emilkę  – Dominika Żuławnik, gęsiarkę – Julia Sobocińska, przyjaciela Ludwika – Dominik Wiśniewski, Jancia Skrzypka – Antoni Smułka, a Anioła – Natalia Kołakowska. Narratorem spektaklu była   Oliwia Głowacka.
BN
Fot. SP Kobylniki
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDAM PRACĘ
Następny artykułNa urodziny Brzechwy