Strona główna Sochaczew miasto Darmowy angielski

Darmowy angielski

585
0
PODZIEL SIĘ
Rozpoczął się bezpłatny cykl lekcji języka angielskiego dla mieszkańców Sochaczewa organizowany przez Urząd Miejski. Jest to jeden ze zwycięskich projektów tegorocznej edycji Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego.
Projekt „Angielski za darmo dla mieszkańców Sochaczewa” realizowany jest na dwóch poziomach: podstawowym i średniozaawansowanym. Kurs potrwa 60 godzin zegarowych i zakończy się w połowie grudnia tego roku. Bierze w nich udział w sumie 268 uczestników, podzielonych na 18 grup. Osoby, które zakończą kurs, otrzymają specjalne certyfikaty.
Mam nadzieję, że uczestnicy projektu będą zadowoleni z realizacji i efektów. Jeszcze raz gratuluję pomysłodawcom, ale też chciałbym podziękować pracownikom zespołu ekonomicznego za sprawne wyłonienie wykonawcy i nabór. To był pracochłonny projekt. Cieszę się, że udało się przyjąć na lekcje praktycznie wszystkich chętnych. Wniosków było 288, odpadło około 20, ale tylko z powodów formalnych. Wnioskodawcy, albo nie byli mieszkańcami Sochaczewa, lub nie mieścili się w „widełkach” wiekowych, które wynosiły 7-79 lat – mówi Marek Fergiński, wiceburmistrz odpowiedzialny w sochaczewskim urzędzie miejskim m.in. za edukację. Jak dodaje, na lektoraty uczęszcza zarówno młodzież szkolna, do 19 roku życia (39 osób), jak i seniorzy powyżej 60 lat (37 osób). Pierwszeństwo w rekrutacji mieli posiadacze miejskich kart uprawniających do zniżek – karty mieszkańca, seniora, honorowego dawcy krwi, weterana. Z tego przywileju skorzystało 96 osób.
opr. es
fot. Pixabay