Strona główna Sport Mazowsze zjechało do Sochaczewa

Mazowsze zjechało do Sochaczewa

171
0
Przez dwa weekendowe dni hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 4 była miejscem, w którym rywalizowano o medale Mistrzostw Mazowsza oraz o awans do Mistrzostw Polski. Turniej został wzorowo zorganizowany przez Justynę Mamcarz.
Tradycyjnie sporo radości sprawiły zawodniczki SKTS – Aleksandra Paruszewska oraz Aleksandra Wojtczak. W sobotę zdobyły one złote medale w turnieju drużynowym. Finał z Bogorią Grodzisk Mazowiecki był jednostronnym pojedynkiem. Nasze dziewczęta wygrały 3:0, przy okazji nie tracąc ani jednego seta.
W niedzielę walczono między innymi o awans do Mistrzostw Polski Juniorek. W drodze do awansu Paruszewska pokonała kolejno Julię Kęsicką 3:1, Alicję Kwiatkowską 3:1 oraz Katarzynę Trochimuik 3:1. Bilans ten dał naszej zawodniczce pierwsze miejsce. Wojtczak natomiast wygrała 3:0 z Bogacką i w takim samym wymiarze przegrała z Trochimuik. W meczu o trzecie miejsce pokonała 3:1 Kwiatkowską. W kategorii tej wystartowała jeszcze Wiktoria Wrublewicz (Tęcza Budki Piaseckie), która została sklasyfikowana na miejscach 5-8.
W grze podwójnej para SKTS nie miała sobie równych i bez najmniejszych problemów zdobyła Mistrzostwo Mazowsza. Na najniższym stopniu podium stanęła Wrublewicz, która grała w parze z Martyną Lis (Bogorią Grodzisk Mazowiecki). Dziewczęta z SKTS zdobyły trzy złote i jeden brązowy medal. To bardzo dobre osiągnięcie. Szkoda tylko, że nikt z ich klubu tego nie widział i nie pomagał w rywalizacji. Pomimo sukcesów wyglądały one na osamotnione.
Znacznie mniej radości dostarczyli juniorzy. Dobrze wypadli w deblu oraz turnieju drużynowym. Brązowy medal zdobyli Michał Kowalczyk i Błażej Skrzypkowski. Para Jakub Kaźmierski/Piotr Gajewski (Bielany 273) został sklasyfikowany na miejscach 5-8. Podobnie jak w deblu, drużyna Tęczy Budki Piaseckie stanęła na najniższym stopniu podium i awansowała do Mistrzostw Polski. Jest to bardzo duże osiągnięcie teamu, który zagrał w składzie: Michał Kowalczyk, Błażej Skrzypkowski oraz Jakub Kaźmierski.
Niestety dobre wrażenie zostało zatarte słabą grą w turnieju indywidualnym. Wszyscy Tęczowi przegrali swoje mecze w drugiej rundzie. Kowalczyk i Skrzypkowski zostali sklasyfikowani na miejscach 9-12, natomiast Kaźmierski na miejscach 13-16.
W niedzielę rywalizowali w III Grand Prix Mazowsza żaki. Przy stołach pojawiło się trzech wychowanków Basketu Sochaczew, którzy zajęli następujące miejsca: 21-24. Filip Zygmunciak, 25-32. Adam Wójcik, 33-48. Omar Kolankiewicz.
W sobotę po zakończeniu turnieju juniorów odbył się hali SP4 zaległy mecz piątej ligi. Basket Sochaczew wygrał w nim 8:3 z Halsem Wadwicz-M Warszawa 8:3. Punkty dla naszej drużyny zdobyli: Piotr Michalczuk (2,5), Maciej Jar (2,5), Adam Ertman (1,5), Wojciech Gabler (1) oraz Artur Michalczuk (0,5).