Strona główna Nowa Sucha Podwyżki i porządki

Podwyżki i porządki

163
0
PODZIEL SIĘ
Część rolników z gminy Nowa Sucha zgłosiło protest do wójta w sprawie podwyżki podatków, w tym podatku rolnego. Kwestia dotyczy zaskakujących zdaniem mieszkańców nieregularności tych podwyżek.
Część dostała wyliczenia niewspółmiernie wysokie do posiadanej nieruchomości. Maciej Mońka, wójt gminy Nowa Sucha obiecał, że urzędnicy gminni sprawdzą i przeanalizują zgłoszenia, co do których mieszkańcy zgłosili wątpliwości.
Inną sprawą, która boli mieszkańców, jest brak porządku na terenie gminy. Na ulicy Klonowej w Kozłowie Biskupim ktoś stale wywraca pojemnik na oddawane ubrania. Dodatkowo nie jest on regularnie opróżniany i w związku z tym torby z ciuchami są porozrzucane w sąsiedztwie.
Inna bolącą kwestią jest brak tablic z nazwami ulic Załamanej i Olimpijskiej. To zdaniem sołtysa z Kozłowa Biskupiego utrudnia dotarcie pod adresy mieszkańców na tych ulicach. Zwrócono też uwagę na naprawę uszkodzonych znaków na ulicach Sosnowej i Złotej. Tu również, jak wspomniał wójt, problem zostanie rozwiązany.
BN
fot. Pixabay
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJest wykonawca Trojanowskiej
Następny artykułLOT w Teresinie