Strona główna Iłów Drogi są najważniejsze

Drogi są najważniejsze

147
0
PODZIEL SIĘ
W Gminie Iłów problem dróg jest nieustającym kłopotem. Mokra druga połowa roku 2017 i początek bieżącego roku powodują, że bardzo wiele dróg w gminie wymaga wzmocnienia i utwardzenia.
Cały czas remontujemy drogi. Wysypujemy te, które tego wymagają, tłuczniem wymieszanym z piaskiem. To wzmocnienie się sprawdza, ale wiele z naszych gminnych dróg potrzebuje solidnej naprawy – mówi Roman Kujawa, wójt gminy Iłów.
Najgorsza sytuacja jest na drogach polnych, nieasfaltowych. Jak zauważa wójt, ludzie po nich jeżdżą do prac polowych, a często wskutek rozmiękłych gruntów grzęzną.
Połataliśmy trochę dziur w Janowie. Jednak kwestia pogody jest ważna, bo deszcze rozmywają je. Do wojewody zgłosiliśmy m.in. Olszowiec Łady, Arciechów, Arciechówek, jeszcze raz będzie robiony Szarglew. Jednak trudno będzie o dofinansowanie – stwierdza wójt.
Droga z Henrykowa do Giżyc jest już zgłoszona i po wstępnych konsultacjach. Problemem jest też droga w Oluninie, która ma tylko 3 metry szerokości i wymaga poszerzenia. Być może gminie uda się uzyskać wsparcie na remont drogi w Łaziskach. Jednak nie wiadomo, jaka to będzie kwota. Wiadomo, że w tym roku do planów inwestycyjnych weszła ulica Wyzwolenia w Iłowie.
BN
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLOT w Teresinie
Następny artykułCo dalej z azbestem?