Strona główna Teresin Święto w stylu retro

Święto w stylu retro

75
0
PODZIEL SIĘ
W muzyczną podróż w czasie i przestrzeni zabrał przybyłe panie Teresiński Ośrodek Kultury. Przedwojenną piosenką uczczono Dzień Kobiet, na obchody którego TOK w ubiegłą niedzielę 11 marca, zaprosił w swoje progi mieszkanki gminy. Na deskach ośrodka śpiewał Maciej Klociński, a akompaniował mu Zbigniew Rymarz.
„Piosenki retro dla pań”, to tytuł wyjątkowego koncertu z okazji kobiecego święta. Od kilku lat tradycją stało się, iż Teresiński Ośrodek Kultury wraz z Urzędem Gminy zapraszają wszystkie panie, i nie tylko, do wspólnego świętowania.
Tym razem w recitalu zaprezentował się Maciej Klociński, piosenkarz, aktor estradowy, wielokrotnie nagradzany muzyk. Swym kunsztem wokalnym, gracją i manierami zabrał publiczność w lata 20. i 30. minionego wieku. Akompaniował mu pianista, laureat nagród, medali i odznaczeń, człowiek zasłużony polskiej kulturze i dla polskiego kabaretu Zbigniew Rymarz, również pedagog, dokumentalista i reżyser, znawca muzyki filmowej, przedwojennego filmu oraz teatru i polskiego kabaretu. Artysta kończy w tym roku 91 lat. Na scenie z pewnością wieku widać nie było, a jego muzyczna kondycja zasłużyła na owacje na stojąco. Podobnie jak wokalista, który głosem zachwycił licznie zebraną publiczność.
Było więc bardzo uroczyście, tym bardziej, że zaraz po koncercie każda z przybyłych pań otrzymała z okazji swojego święta czerwoną różę. Na wszystkich czekał też słodki poczęstunek, kawa i herbata, na które zaprosił prowadzący imprezę Mariusz Cieśniewski, dyrektor Teresińskiego Ośrodka Kultury.
Marcin Odolczyk