Strona główna Kultura Wszyscy pokutujemy

Wszyscy pokutujemy

128
0
PODZIEL SIĘ
Kolejny punk rockowy wieczór mamy za sobą. W „Pełnej Qlturce” ponownie rozbrzmiewały bardzo energetyczne dźwięki wydawane przez gitary, perkusję oraz gardła wokalistów.
Jako pierwsza pojawiła się na scenie wrocławska kapela Prawda. Początków tego zespołu można dopatrzyć się już w roku 1981 kiedy to powstały Zwłoki z legendarnym i niestety już nieżyjącym Skuterem (Cezary Kamienkow). Prawda od 1994 roku kontynuuje działalność.
Prawda dała czadu nie tylko muzycznie. Melon w swoich tekstach pojechał równo po wszystkich dookoła. Kapela w Sochaczewie zagrała w składzie: Sławomir „Melon” Świdurski (śpiew), Piotr „Załęs” Załęski (gitara, śpiew), Marcin „Larsu” Skruch (gitara, śpiew), Michał „Majkel” Duda (gitara basowa, śpiew) oraz Jakub „Okland” Ukleja (perkusja).
Sedes, to jedna z legend polskiego punk rocka. Zespół powstał we Wrocławiu w 1980 roku. Od samego początku kapela miała licznych fanów w punkowych załogach. Sedes dał się poznać szerszej publiczności w 1982 roku występując na festiwalu w Jarocinie. Zespół na kilka lat zawiesił działalność, jednak już w 1991 roku został reaktywowany. Od tego czasu jest aktywny koncertowo i ma duże poważanie wśród fanów punk rocka.
W Sochaczewie kapela zagrała bardzo żywiołowo i na maksa rozkręciła młyn rycerzy pogo. Fani wspólnie z zespołem odśpiewali między innymi „Jesienny wiatr”, „Lechu” oraz kultowy kawałek „Wszyscy pokutujemy”. Podczas bisowania Sedes zaskoczył publiczność grając punkową wersję hitu Motorhead – „Ace of Spades”. Kapela w Pełnej Qlturce zagrała w składzie: Jan „Młody” Siepiela (gitara basowa, śpiew), Wojciech Maciejewski (gitara) oraz Dariusz „Rudy” Wieczorek (perkusja).
Tomasz Ertman
Fot. Tomasz Ertman