Strona główna Kultura Spotkania z Chopinem

Spotkania z Chopinem

72
0
PODZIEL SIĘ
Już w środę, 14 marca, powracają Sochaczewskie Spotkania z Chopinem. Wiosenną edycję koncertów odbywających się w sali balowej hotelu Chopin rozpocznie występ kwartetu saksofonowego The Whoop Group.
The Whoop Group to młody, żywiołowy i niezwykle ambitny zespół, w którego skład wchodzą studenci i absolwenci takich uczelni jak: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, Akademia Muzyczna w Łodzi, Akadamijia za Glasbo w Ljubljanie, a także Musik und Kunst Privatuniversität w Wiedniu. Połączyła ich wspólna radość tworzenia muzyki, ale także dawno zapoczątkowana przyjaźń. Każdy z nich jest laureatem wielu prestiżowych konkursów solowych, jak i kameralnych, zarówno za granicą, jak i w Polsce. Są także wielokrotnymi stypendystami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także programu stypendialnego Młoda Polska.
Ich specjalnością jest muzyka klasyczna i współczesna, jednak z wielkim powodzeniem i przyjemnością odkrywają także inne gatunki muzyczne. Świetnie czują się w jazzie, funku, a nawet folku. Jest to pierwszy i jedyny kwartet saksofonowy w Polsce, który zajmuje się wykonywaniem tak różnorodnej muzyki.
Obecnie pracują nad debiutancką płytą zawierającą utwory oryginalnie napisane na kwartet saksofonowy, jak i własne transkrypcje utworów z różnych epok.
UM Sochaczew
fot. Pixabay