Strona główna Nowa Sucha Jubilaci poszukiwani

Jubilaci poszukiwani

118
0
PODZIEL SIĘ
W siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury 6 lutego odbyła się gala jubileuszowa dla par, które przeżyły wspólnie 50 i więcej lat. Uhonorowano 17 par, ale na uroczystość nie wszystkie przybyły z powodów zdrowotnych. W gminie jednak nadal poszukiwani są jubilaci.
– Mamy tylko rejestry tych par, które zawarły związki małżeńskie w naszym USC w Nowej Suchej. A przecież są również mieszkańcy, którzy osiedlili się, a śluby zawarli poza Nową Suchą. Chcemy uhonorować wszystkie mieszkające u nas Złote Pary. Przy okazji wręczenia medalu prezydenta RP za długoletnie pożycie, również i im podziękować za to, że tyle lat są razem. Dziękujemy sąsiadom, rodzinie i przyjaciołom tych osób za ich zgłoszenie w naszym urzędzie – mówi Maciej Mońka, wójt gminy Nowa Sucha. Uroczystość odbywa się raz w roku.
– Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich małżonków, którzy w tym roku będą obchodzić 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego, oraz do ich rodzin i znajomych o zgłaszanie tego faktu w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego w Nowej Suchej, pokój nr 20 lub telefonicznie (46) 861 20 51 wew. 39. Prosimy również o zgłaszanie par, które w latach poprzednich obchodziły 50. rocznicę ślubu, a nie otrzymały jeszcze Medalu Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie – informuje Anna Zatorska, zastępca kierownika USC w Nowej Suchej
BN
Fot. UG Nowa Sucha