Strona główna Uroda Piękno na wyciągnięcie ręki

Piękno na wyciągnięcie ręki

72
0
PODZIEL SIĘ
Spokój, luz i odpowiedni dystans do problemów szarej rzeczywistości, to podstawowa recepta na zachowanie urody. Współczesna kobieta ma do dyspozycji wiele nowych metod wpływających odprężająco na psychikę i ciało. Może to być relaksacja zapachowa, różnego rodzaju masaże, medytacje i yoga. Najważniejszym i najprostszym środkiem jest zdrowy sen.
Następny etap to pielęgnacja skóry. Z biegiem lat komórki naszej skóry ulegają powolnemu procesowi starzenia. Włókna kolagenowe nie wchłaniają już tak dużo wody, we włóknach elastycznych coraz częściej powstają zgrubienia, zanika podskórna tkanka tłuszczowa, a gruczoły łojowe funkcjonują coraz słabej. Przemysł kosmetyczny oferuje całą gamę kosmetyków działających odmładzająco na skórę. Kosmetyki z zawartością liposomów przestały być nowością i są do ogólnego użytku. Dostępne są kosmetyki z komórkami macierzystymi i placentą. Coraz częściej sięgamy także po kremy witaminowe. Szczególnie te z zawartością witaminy E, A i C, które utrzymują witalność skóry.
 Czego potrzebuje nasze ciało?
 Kąpiel w soli morskiej raz w tygodniu doskonale wpływa na skórę i nasze samopoczucie. Składniki mineralne i mikroelementy pobudzają krążenie, regenerują skórę i dają nam energię na cały następny tydzień.
Kąpiele aromatyczne działają kojąco i odprężająco, a eteryczne olejki roślinne są często o wiele bardziej skuteczne niż produkty nowoczesnej farmacji: waleriana, melisa i lawenda działają uspokajająco, a rumianek zapobiega podrażnieniom skóry. Dopełnieniem wyglądu jest odpowiedni makijaż.
Rada numer jeden: nie nadużywajmy kolorów. Unikajmy raczej jaskrawych i mocnych kolorów, a sięgnijmy po kosmetyki o delikatnej lub zupełnie naturalnej tonacji.
Najlepsze są cienie w postaci pudru. Uwaga na kosmetyki z perłowym połyskiem: niepotrzebnie podkreślają zmarszczki. Zwracajmy uwagę na właściwy dobór szminki. Naturalnie wyglądają błyszczyki.
Hanna Kasztelan
fot. Pixabay