Strona główna Iłów Niezwykłe Misterium

Niezwykłe Misterium

44
0
PODZIEL SIĘ
Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała 24 lutego wyjazd mieszkańców Iłowa do Klasztoru Ojców Salezjanów w Czerwińsku na „ Misterium Męki Pańskiej”.
Co prawda do Wielkiego Piątku i samej Wielkanocy jeszcze jest bardzo dużo czasu, ale był to jedyny wolny termin, aby zobaczyć to niezwykłe Misterium, słynne już daleko poza granicami regionu. Na spektakl przyjeżdżają zainteresowani z całej Polski. Stąd również my zdecydowaliśmy się na ten wyjazd, aby obejrzeć tę bardzo szczególną sztukę – mówi Elźbieta Idźkowska, kierownik GBP w Iłowie.
Ci, co zdecydowali się na wyjazd, nie żałowali tego. Zakonnicy co roku przedstawiają nową wersję Misterium. Jednak za każdym razem, jak zaznaczają widzowie, to wielkie i bardzo silne przeżycie. W tym roku, z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości Polski, spektakl zaczął się przypomnieniem historycznym przeszłości narodu. Począwszy od zaborów, Powstania Listopadowego, Styczniowego, przez Wielką Wojnę 1914-1918, a na końcu II Wojnę Światową i Powstanie Warszawskie. Na tym tle zostało pokazane Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu aktorów oraz braci z Salezjańskiego Ośrodka w Czerwińsku. Wszyscy uczestnicy spektaklu byli pod wielkim wrażeniem obejrzanego widowiska. Za rok mieszkańcy gminy planują wcześniej zarezerwować termin, aby tuż przed świętami zobaczyć to misterium.
BN
Fot. Elżbieta Idźkowska
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNiezwykłe Misterium
Następny artykułStaże w Grenadzie