Strona główna Teresin Zmodernizowany posterunek policji w Teresinie

Zmodernizowany posterunek policji w Teresinie

818
0
PODZIEL SIĘ
Władze powiatu sochaczewskiego na czele ze starostą Jolantą Gonta i jej zastępcą Tadeuszem Głuchowskim wzięły udział w uroczystościach oddania do użytku przebudowanego Posterunku Policji w Teresinie.
W środę, 14 lutego 2018 roku tutejsi policjanci rozpoczęli swą pracę w zupełnie odmienionych warunkach lokalowych, które absolutnie w niczym nie przypominają fatalnej infrastruktury sprzed remontu.
Obecny na spotkaniu Maciej Małecki, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów mówił:  – Cieszę się, że mogę brać udział w tak miłej uroczystości. To ważne, że wasza trudna służba od dziś będzie przebiegała w oparciu o tak znaczącą poprawę warunków, w jakich pracujecie. Rząd Prawa i Sprawiedliwości dokłada wszelkich starań, by policja pracowała w godnych i bezpiecznych warunkach, a tak odnowiony Posterunek w Teresinie jest tego przykładem – zwracał się do funkcjonariuszy poseł ziemi sochaczewskiej.
W uroczystości udział wzięli też m.in. insp. Tomasz Michułka, komendant wojewódzki policji zs. w Radomiu, insp. Michał Safjański, Komendant Powiatowy Policji w Sochaczewie, Marek Olechowski  Wójt Gminy Teresin, Bogdan Linard, przewodniczący Rady Gminy Teresin, Marek Jaworski zastępca Wójta Gminy Teresin, Piotr Osiecki, Burmistrz Sochaczewa, ks. Piotr Żądło, diecezjalny Kapelan Policji, radni gminy Teresin, policjanci.
Symboliczny klucz do nowego obiektu z rąk komendanta wojewódzkiego odebrał kierownik posterunku w Teresinie  asp. szt. Marian Lewandowski.
Po części oficjalnej spotkania, zebrani zwiedzili wnętrze zmodernizowanego posterunku, który wcześniej poświęcił o. Andrzej Sąsiadek, proboszcz parafii w Niepokalanowie.
Wszyscy byli pod wrażeniem efektu prac, które zakończyły się przed kilkoma tygodniami. Ich zakres obejmował m.in.: roboty rozbiórkowe i demontażowe elementów obiektu, przebudowę pomieszczeń z pracami wykończeniowymi, wymianę stolarki drzwiowej i okiennej, wymianę instalacji elektrycznej i sanitarnej, ocieplenie budynku z zewnątrz, wykonanie docieplenia stropodachu z wykonaniem pokrycia dachowego przy zastosowaniu papy termozgrzewalnej. Powierzchnia użytkowa dwukondygnacyjnego budynku wynosi teraz 251,28 m2 a kubatura 1065 m3.
Na terenie obiektu znajduje się: na parterze 6 pomieszczeń, toaleta i miejsce dla osób zatrzymanych. Natomiast na I piętrze 5 pokoi, pomieszczenie socjalne i dwie łazienki.
Budynek ogrzewany jest gazem ziemnym. Inwestycja była zrealizowana ze środków finansowych przyznanych policji z MSWiA – 500 tysięcy złotych, a także ze środków pochodzących z budżetu Gminy Teresin – 150 tysięcy  złotych.
Warto jednocześnie przypomnieć, że od roku 2000 Gmina Teresin systematycznie przeznacza kwotę 130 tys. zł na dodatkowe dwa etaty policjantów w posterunku.
Starostwo Powiatowe w Sochaczewie
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNajlepsza na boisku
Następny artykułFestiwal na stulecie