Strona główna Sochaczew miasto Wyrównają ulice

Wyrównają ulice

712
0
PODZIEL SIĘ
Znana jest już firma, która na zlecenie miejskiego samorządu zajmie się w tym roku konserwacją i bieżącymi remontami ulic na terenie Sochaczewa. Podobnie jak w 2017 roku, zadanie to zlecono firmie Prima, bo tylko ona złożyła swoją ofertę na przetarg ogłoszony w tej sprawie przez Urząd Miejski.
Przypomnijmy, że w tym roku na prowadzone od kilku lat remonty miejskich ulic w ramach „Akcji drogi zamiast błota” radni przeznaczyli 2 022 000 złotych. Niewykluczone jednak, że kwota ta w ciągu roku wzrośnie, co miało miejsce m.in. w 2017 roku, kiedy to środki przeznaczone remonty na ulic wzrosły do 3,6 mln zł. Dzięki czemu udało się położyć nakładkę asfaltową na 28 ulicach.
– I, co istotne – zaznacza Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa – w dziewięciu z nich wybudowaliśmy także kanalizację deszczową.
Dodajmy, że od początku funkcjonowania wdrożonego w 2011 roku programu remontu ulic będących w zarządzie miasta, poprawiono nawierzchnię 250 dróg na terenie Sochaczewa o łącznej długości niemal 63 km. Co daje średnio 9 kilometrów utwardzonych ulic w ciągu roku.
dot