Strona główna Powiat Wycieczki z fundacją

Wycieczki z fundacją

475
0
PODZIEL SIĘ
Wychowanki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie, które spędzały tegoroczne ferie zimowe w placówce, uczestniczyły w akcji „Aktywne Ferie” organizowanej przez Fundację Sfinks – Z Pasją Do Dzieci.
Fundacja ta niesie pomoc wychowankom z placówek oświatowych i opiekuńczo-wychowawczych. Dzięki jej ogromnemu wsparciu dziewczęta wraz z dziećmi z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Giżycach pojechały na dwie wycieczki: pierwszą do kina w Płocku i drugą, pełną atrakcji – do Łodzi.
W ramach programu wycieczki wychowanki zwiedzały Muzeum Ziemi Łódzkiej, które ma swą siedzibę w jednym z najbardziej efektownych budynków Łodzi, dawnym Pałacu Poznańskich. Podziwiały wyremontowaną ulicę Piotrkowską, centrum handlowe Manufaktura, gdzie dawniej znajdowała się wielka fabryka, największa w kalisko-mazowieckim okręgu przemysłowym. Na koniec największa atrakcja, czyli Aquapark. Ten wyjazd na pewno długo pozostanie w ich pamięci. Po pełnym wrażeń dniu, wycieczkowicze zjedli zaplanowany posiłek i wrócili do swoich placówek.
MOW