Strona główna Teresin Wóz dla strażaków

Wóz dla strażaków

624
0
PODZIEL SIĘ
Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Paprotni wzbogacił nowy nabytek, jakim jest samochód ratowniczo-gaśniczy firmy MAN. Sprzęt przyjechał prosto z fabryki z Kielc.
Tym samym zastąpił wysłużonego w jednostce Volkswagena LT 40 wyprodukowanego w 1995 roku, który zanim znalazł się w Paprotni, służył jako pojazd ratowniczo-drogowy w OSP Niepokalanów.
Nowy pojazd służyć będzie do ratownictwa drogowego, technicznego oraz jako pojazd gaśniczy. Oznaczenie samochodu brzmi GBARt – samochód ratowniczo-gaśniczy z funkcją ratownictwa drogowego. W miarę możliwości będzie on doposażany w coraz to nowocześniejszy sprzęt – mówi dh Maciej Liberadzki – Obecnie posiada miejsce na cztery aparaty ochronne dróg oddechowych zamontowane w kabinie pojazdu, cztery radiostacje przenośne i jedną stacjonarną, dwie linie szybkiego natarcia z możliwością dozowania środka pianotwórczego bezpośrednio przy zwijadle. Ze względu na funkcje ratownictwa drogowego na pojeździe zamontowany jest ciężki sprzęt hydrauliczny, trzy deski ortopedyczne, szyny Kramera, łańcuchy, liny, rękawy, środek aqua do neutralizacji płynów, piła do cięcia stali i betonu, nóż i wybijak do szyb oraz wiele innego podręcznego sprzętu – dodaje strażak. Na wyposażeniu auta jest także maszt oświetleniowy i kilka zraszaczy.
Marcin Odolczyk

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPlany seniorów
Następny artykułSpotkanie odwołane