Strona główna Brochów Wędrowanie ma we krwi

Wędrowanie ma we krwi

666
0
PODZIEL SIĘ
Jak się okazuje, nie ma złej pory roku na poznawanie świata. Tegoroczna zima sprzyja temu, że co i rusz mieszkańcy gmin mogą spotykać się z podróżnikami. Jeden z nich, Piotr Milewski, wpadnie na spotkanie autorskie do Gminnej Biblioteki Publicznej w Brochowie. W piątek, 16 lutego o godzinie 17.00, wieczór w stylu walentynkowym pod hasłem „Z miłości do Japonii”.
Piotr Milewski jest z zawodu podróżnikiem, pisarzem i fotografem. Ponad 40 lat temu urodził się w Chełmie. Potem zdobywał wiedzę w Poznaniu, Wiedniu, Pasawie, Filadelfii, Sapporo i Otaru. Piotr Milewski aż 9 lat spędził w Japonii, który to kraj jest jego wielką miłością.
Swoją literacką przygodę zaczął w 2000 roku na łamach „Magazynu Literacko-Publicystycznego Młodych Iskra”. Obecnie współpracuje z polskimi i japońskimi czasopismami oraz z prasą polonijną.
W 2006 roku Piotr Milewski współtworzył z Piotrem Węgrzynowiczem, Rafałem Rzepką i Tomkiem Bogdanowiczem książkę „Hokkaido – Japonia bez gejsz i samurajów”, która jest innym od turystycznego, cepeliowskiego, spojrzeniem na Japonię. Kolejne jego książki to bestsellerowa pozycja „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej” oraz „Dzienniki Japońskie. Zapiski z Roku Królika i Roku Konia”, wydane w 2014 i 2015 roku. Mieszkańców Brochowa czekają więc pasjonujące egzotyczne opowieści o mało znanych zakątkach Dalekiego Wschodu. I być może możliwość zakupu unikalnych pozycji książkowych. Tym bardziej, że pisarz i fotograf z upodobaniem spotyka się z czytelnikami swych książek, gdyż wyznaje, że spotkania to sens wędrówki.
BN
Fot. archiwum Piotr Milewski