Strona główna Kampinos Warsztaty dla rodziców

Warsztaty dla rodziców

584
0
PODZIEL SIĘ
Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza na kolejny cykl „Warsztatów dla rodziców”. Pierwsze spotkanie odbędzie się w dniu 22 lutego o godzinie 11.00. Jest to kolejna edycja realizowanego projektu o charakterze edukacyjno – wspierającym.
Warsztaty są cyklem spotkań, podczas których rodzice mogą zdobyć wiedzę na temat rozwoju dziecka oraz umiejętności, które pozwolą im radzić sobie w wielu nowych, a także trudnych dla nich sytuacjach związanych z wychowywaniem dziecka.
W edycji 2018 roku przewidujemy następujące zagadnienia poruszane podczas spotkań: rozpoznanie potrzeb, mocne strony rodzica, system kar w stosunku do dzieci „zamiast klapsa…”, rozwiązywania problemów i konfliktów na poziomie rodzic – dziecko, oraz rodzic – rodzic, czy umiem rozmawiać ze swoim dzieckiem? Ponadto będzie omawiana prawidłowa komunikacja i komunikat „ja”, warto chwalić i zachęcać – pochwały stosowane do dzieci, czas dla dziecka – jak wspólnie spędzać aktywnie czas. Rodzice dowiedzą się, jak zachęcać dzieci do współpracy z innymi dziećmi oraz pomocy rodzicowi w prostych czynnościach i pracach, omówiona będzie też higiena osobista dzieci i młodzieży, szczególnie w okresie dorastania. Nie zabraknie informacji na temat agresji u dzieci, młodzieży i osób dorosłych, na poziomie dzieci – rodzic, rodzic – dzieci, konfliktów między rodzeństwem. Będzie też mowa o posiadanym dochodzie i zarządzaniu budżetem domowym.
Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. (22) 725 00 05.
UG Kampinos
fot. Pixabay