Strona główna Edukacja Walczą o stację naukową

Walczą o stację naukową

616
0
PODZIEL SIĘ
Szkoła Podstawowa nr 7 prosi mieszkańców Sochaczewa o wsparcie jej starań w głosowaniu internetowym. Jest o co walczyć, bo placówka może wygrać wartą 100 tysięcy naukową stację badawczą dla klas młodszych. To jedna z nagród programu ekologicznego „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci”, do którego szkoła przystąpiła z nadzieją na zwycięstwo.
– W akcję zaangażowali się nauczyciele, uczniowie i rodzice. Wszystkich, którzy mają pocztę mailową zachęcamy, by każdego dnia oddawali głos na naszą szkołę, bo to nic nie kosztuje, a być może pozwoli nam wygrać cenny sprzęt badawczy, oczywiście dostosowany do wieku naszych dzieci – mówi Zbigniew Pakuła, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7.
Celem projektu „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci” jest edukacja na temat zanieczyszczeń powietrza, ze szczególnym uwzględnieniem „niskiej emisji”. To ona jest jednym z głównych źródeł smogu, który zagraża zdrowiu nas wszystkich. Każda ze szkół, która przystąpiła do kampanii ekologicznej, otrzyma specjalne zestawy edukacyjne ze scenariuszami lekcji oraz pomysłami na doświadczenia i eksperymenty naukowe dla klas I–III.
Aby wesprzeć szkołę, wystarczy wejść na stronę www.powietrzebezsmieci.pl. Tam klikamy zakładkę „Gminy” i „Zagłosuj na swoją gminę”. Po wyszukaniu Sochaczewa wpisujemy swojego maila i „przejdź dalej”. Głos będzie ważny, jeśli przejdziemy na swoją skrzynkę mailową i odpowiemy na jedno proste pytanie. System zapyta, ile pieców „śmieciuchów” nadal jest wykorzystywanych w naszym kraju i tu zaznaczamy kwadracik z liczbą 3 milionów. Chwilę później głos zostanie zaliczony.
W głosowaniu zwyciężą te szkoły, które otrzymają największą liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców danego miasta czy gminy. Głosowanie potrwa do 28 lutego.
opr. es
fot. Pixabay