Ukrył ciało w puszczy

Nikt nie przypuszczał, że 59-letni mieszkaniec Sochaczewa został zamordowany. Co prawda rodzina zgłosiła jego zaginięcie, ale nie brano pod uwagę tak dramatycznego scenariusza. Niestety rzeczywistość okazała się brutalna. Ciało mężczyzny znaleziono w Puszczy Kampinoskiej. Zatrzymano też podejrzanego o dokonanie tej zbrodni.

 – Mieszkaniec gminy Nowa Sucha, który jest podejrzany o zabójstwo 59-latka, spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące informuje sierż. sztab. Agnieszka Dzik z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie Podejrzanemu o zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Zaginięcie 59 -latka zgłoszono w połowie stycznia, a w ubiegłym tygodniu znaleziono jego zwłoki.

– W ubiegłym tygodniu policjanci zostali powiadomieni o znalezieniu zwłok w Kampinoskim Parku Narodowym. Funkcjonariusze ustalili, że zmarły mężczyzna to mieszkaniec Sochaczewa, którego zaginięcie zgłoszono w połowie stycznia. Ponieważ nie było wątpliwości, że do jego śmierci przyczyniła się inna osoba, w rozwiązanie sprawy zaangażowali się policjanci wydziału kryminalnego i ich bezpośredni przełożeni, a czynności były nadzorowane przez sochaczewską prokuraturę – informuje Agnieszka Dzik.

W toku dalszych czynności policjanci zatrzymali 49 -letniego mieszkańca gminy Nowa Sucha, który jest podejrzewany o zabójstwo sochaczewianina. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a w miniony piątek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa, które jest zagrożone karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

– Tego samego dnia sąd, po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy – dodaje sierż. sztab. Agnieszka Dzik – Środek zapobiegawczy o charakterze izolacyjnym zastosowano w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, a także z uwagi na fakt, że przestępstwo jest zagrożone najwyższą karą przewidzianą w kodeksie karnym.

Ze względu na dobro śledztwa, policja nie podaje na razie więcej informacji na temat zbrodni i jej motywu. Do sprawy wrócimy.

jes

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz