Strona główna Młodzieszyn Udany finał orkiestry

Udany finał orkiestry

453
0
PODZIEL SIĘ
Po raz 26. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od 20 lat w akcję włącza się Młodzieszyn. Wzorem lat ubiegłych, wielki finał miał miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury.
Wcześniej podjęto szereg działań mających na celu pozyskiwanie pieniędzy na ten szczytny cel. W szkołach w Kamionie, Janowie i Młodzieszynie przeprowadzono zbiórkę pieniędzy poprzez loterie fantowe, licytacje pozyskanych gadżetów oraz sprzedaż ciast w kafejkach. Wolontariusze przez całą niedzielę prowadzili zbiórkę pieniędzy na terenie Młodzieszyna.
Harcerze oraz zuchy z młodzieszyńskiej drużyny odwiedzili sztab WOŚP w studio TVN, gdzie spotkali wielu celebrytów i znane osoby. Tam pozyskali również gadżety, które zostały zlicytowane w GOK-u. Młodzieszyńscy harcerze odwiedzili również Radio Sochaczew. Opowiadali o działaniach podejmowanych w gminie na rzecz WOŚP.
Wójt Monika Pietrzyk, wspólnie z dyrektor SP w Młodzieszynie Małgorzatą Malczewską powitały wszystkich zgromadzonych. Zaś Joanna Zimniak, przewodnicząca Rady Gminy, przekazała na ręce pani Wójt pieniądze zebrane przez radnych gminy.
Następnie Leszek Borkowski przedstawił program Wielkiego Finału. Na początku zaprezentowali się tancerze z grupy Carbo Dance, pod kierunkiem Martyny Brzezińskiej. Po nich rozpoczęto licytację, którą prowadził Leszek Borkowski. W trakcie wystąpiła młodzieszyńska grupa wokalna Dens Babki, pod kierunkiem Mariusza Chabra, która wprowadziła wszystkich w fantastyczny nastrój. Kolejne licytacje, dzięki hojności zgromadzonych, szybko powiększały młodzieszyńskie konto Wielkiej Orkiestry. W muzyczne gusta wszystkich trafił duet rodzinny: Mariusz Chaber ze swoim synem Kacprem. Podczas młodzieszyńskiego finału działała kawiarenka, w której można było nabyć ciastka i coś do picia, oraz stoisko z książkami z gminnej biblioteki, gdzie za pieniądze wrzucone do puszki można było wybrać sobie książkę.
O godz. 20.00 podziwiano pokaz sztucznych ogni – światełko do nieba. 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Młodzieszynie był wyjątkowy. Po raz pierwszy przekroczyliśmy magiczną granicę 10 000 złotych. Zebraliśmy 13 092,01 zł., 5,20 euro, 25 pensów.
UG Młodzieszyn