Strona główna Sochaczew gmina Uczcili patrona szkoły

Uczcili patrona szkoły

697
0
PODZIEL SIĘ
Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach, jak co roku zorganizowała obchody święta patrona szkoły. Odbyły się   one 30 stycznia. Patron Szkoły, Janusz Kusociński to najwybitniejszy polski lekkoatleta okresu międzywojennego, rekordzista świata i mistrz na Olimpiadzie w Los Angeles.
 Co roku na uroczystość patrona szkoły w Wyczółkach zapraszana jest wybitna osobowość ze świata sportu. Tym razem była to Alicja Maciągowska – łuczniczka, medalistka mistrzostw świata i Europy w wieloboju. Na uroczystość przybyli też samorządowcy: Mirosław Orliński – wójt gminy Sochaczew, Bogusława Cieślak – dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół oraz radny Wiesław Skóra.
Sport jest ważny
 W pierwszej części uroczystości uczniowie zaprezentowali spektakl o życiu i karierze sportowej swego patrona, Janusza Kusocińskiego, przygotowany pod kierunkiem Beaty Kłosińskiej. Spektakl ten opowiadał o jego rodzinie, dzieciństwie, młodości, sukcesach sportowych, a także śmierci. W ten sposób atrakcyjnie starano się przybliżyć postać wybitnego sportowca.
Potem przed uczniami wystąpiła Alicja Maciągowska. Opowiedziała o początkach swej kariery, osiągnięciach sportowych, a także życiu zawodnika na emeryturze, które nie musi być nudne. Pani Alicja jest nadal aktywnym sportowcem. Uczestniczy w Mistrzostwach Polski Masters, odnosząc sukcesy, a także zajmuje się pracą trenerską najmłodszych. Według niej sport pomaga przezwyciężać życiowe słabości i hartuje człowieka. Największą frajdą dla uczniów było obejrzenie profesjonalnego łuku. Najmłodsi mogli się naocznie przekonać, że wcale nie jest tak łatwo z niego strzelać, gdyż wymaga to nie tylko zręczności i umiejętności, ale też odpowiedniej siły.
Laureaci nagrodzeni
 Na koniec święta patrona rozstrzygnięte zostały dwa konkursy – z wiedzy o patronie szkoły i plastyczny. W konkursie o „Kusym” pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Baranowska, drugie Karolina Baranowska, a trzecie Marta Charazińska.
Z kolei V Gminny Konkurs Plastyczny „Moja wymarzona lekcja wychowania fizycznego” oceniany był w trzech kategoriach wiekowych. W najmłodszej grupie wiekowej (klasy I-III) zwyciężyli Zuzanna Terenowicz i Jakub Kwaśny. Drugie miejsce Hubert Ciećwierz i Natalia Buczek, a trzecie Kaja Pyś i Jakub Buczek. Przyznano też pięć wyróżnień. W kategorii klas IV-VI zwyciężyli – Kamila Lisowska i Wiktoria Kwaśna, przed Patrycją Kantarską i Piotrem Jesiołowskim oraz Julią Wesołowską i Tobiaszem Wróblewskim. W tej grupie wręczono cztery wyróżnienia.
Wśród uczniów klas VII i gimnazjum wygrali Aleksandra Lenart i Julia Przyłuska. Drugie miejsce zdobyły Iza Guzik i Kinga Włodarska, a trzecie Aleksandra Majewska oraz Radosław Charaziński.
Przyznane zostały trzy wyróżnienia. Zgłoszonych w sumie było ponad 150 prac ze wszystkich szkół z terenu gminy Sochaczew. Wybór zdaniem jurorów był trudny, gdyż prace były bardzo różnorodne i ciekawe.
Bogumiła Nowak
Fot. SP Wyczółki
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZmiana sołtysa
Następny artykułMercedes odzyskany