Strona główna Brochów Trwa przeprowadzka

Trwa przeprowadzka

682
0
PODZIEL SIĘ
Choć Centrum Medyczno-Rehabilitacyjne jest już od ponad miesiąca gotowe, to jeszcze nadal trwają procedury związane z przyjęciem budowy i zatwierdzeniem zezwoleń przez nadzór budowlany.
– Takie obiekty są dokładnie sprawdzane przez wszystkie służby pod kątem prawidłowości wykonania i bezpieczeństwa. To trochę trwa. Na szczęście już wszystko jest na ukończeniu i planujemy, że do końca lutego będzie przeprowadzka do nowego budynku – mówi Piotr Szymański, wójt gminy Brochów.
Do 8 lutego ma być przekazany unit do badań medycznych i zamontowany w nowym Centrum. Uzupełniona ma też być część umeblowania do gabinetów lekarskich, które stopniowo, bez przerw w pracy dla pacjentów będą przemieszczane. W zasadzie przeprowadzka do nowego obiektu dokonywana jest sukcesywnie, gdyż każdego dnia montowane są w nowej siedzibie jakieś części wyposażenia.
W najbliższych dniach ma być też ogłoszony konkurs na stanowisko kierownika Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnego. Monika Wideńska, dotychczasowy kierownik Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Gminnego Ośrodka Zdrowia, złożyła rezygnację ze sprawowanego stanowiska. Nowy kierownik obejmie najpewniej swoje obowiązki dopiero w kwietniu lub maju, gdyż na razie jeszcze nie powołano komisji, która przeprowadzi konkurs na nowego szefa Centrum. Decyzja ma zapaść najszybciej w połowie lutego, na kolejnej sesji rady gminy. Na lutowej sesji ma być też przyjęty nowy statut ośrodka zdrowia, zmiana dotychczasowej nazwy oraz zatwierdzenie wpisów nowego adresu i inne szczegółowe ustalenia.
BN