Strona główna Wyszogród Praca i uśmiech receptą na życie

Praca i uśmiech receptą na życie

604
0
PODZIEL SIĘ
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Nieduża wieś w gminie Wyszogród miała niebywałą uroczystość. Mieszkanka Rębowa, Marianna Danowska obchodziła 103. rocznicę urodzin. Sędziwa dama urodziła się 29 stycznia 1915 roku. Pani Marianna miała dość liczne rodzeństwo – 3 siostry i 4 braci.
Do dziś poza nią żyje najmłodsza siostra. Pani Danowska wyszła za mąż w wieku 20 lat. Kiedy miała 39 lat owdowiała. Została sama z pięciorgiem dzieci, 6-hektarowym gospodarstwem i budową domu. Jednak zaradna kobieta poradziła sobie świetnie w życiu, wychowała swe pociechy i doczekała się bardzo licznej rodziny. Dostojna jubilatka jest szczęśliwą babcią. Ma w tej chwili 11 wnuków, 23 prawnuków i 16 praprawnuków. Pani Marianna nigdy nie związała się z nikim ponownie, pozostając przez 64 lata wdową.
Uroczyste świętowanie urodzin dostojnej jubilatki odbyło się 28 stycznia. Z tej okazji ks. Rafał Bednarczyk, proboszcz parafii w Rębowie, odprawił uroczystą Mszę świętą w intencji Marianny Danowskiej. Poza licznie przybyłą rodziną, pojawiły się tłumy znajomych oraz przedstawiciele lokalnych władz – Jan Boszko, burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród oraz Zbigniew Madany, radny, który reprezentuje tę miejscowość. Uroczystość miała bardzo rodzinny i ciepły charakter.
Jubilatka pytana o to, co sprawiło, że osiągnęła tak dostojny wiek, wspomniała, że najlepszą receptą na długowieczność jest przede wszystkim praca, uśmiech i pogodne usposobienie. Widać po Mariannie Danowskiej, że jest to jak najbardziej prawdziwa diagnoza, gdyż seniorka jest pełna wigoru i młodzieńczej werwy.
Pani Mariannie gratulujemy tak pięknego jubileuszu. Jednocześnie życzymy dużo zdrowia, by każdy kolejny dzień był pełen życzliwości i miłości najbliższej rodziny i przyjaciół. I jak najdłuższego życia.
Na terenie gminy Wyszogród jest jeszcze jedna równie sędziwa pani. We wrześniu tego roku 103 lata skończy także Wanda Gozda z Wilczkowa. Ona również cieszy się dobrym, jak na ten wiek zdrowiem.
oprac. BN
Fot. Wiesława Szymerska

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSpotkanie odwołane
Następny artykułZapłać mandat kartą