Strona główna Sochaczew gmina Potrzeba terenów na domy

Potrzeba terenów na domy

753
0
PODZIEL SIĘ
W kolejnych miejscowościach na terenie gminy Sochaczew mieszkańcom przedstawione zostaną koncepcje zmian zagospodarowania przestrzennego. Podobnie jak w przypadku Wójtówki, Kożuszek Parceli, Żdżarowa i Nowych Mostków, także mieszkańcy Altanki, Bronisław oraz wsi Orły Cesin wnioskowali o zmiany, gdyż przymierzają się do rozwijania zabudowy mieszkalno – usługowej.
W gminie Sochaczew bardzo dynamicznie przybywa mieszkańców i coraz bardziej potrzeba nam nowych terenów pod zabudowę. Dlatego mieszkańcy zgłaszają wnioski o zmiany i uaktualnianie planów przestrzennych zagospodarowania gminy pod kątem budownictwa mieszkaniowego – mówi Mirosław Orliński, wójt gminy Sochaczew.
W Altance i Bronisławach zapoznawanie się z programem zagospodarowania prowadzone było do 25 stycznia. Uwagi przyjmowane były w formie pisemnej i ustnej. Te ostatnie można było osobiście zgłaszać pracownikom urzędu. Z kolei w sprawie planów dla wsi Orły Cesin mieszkańcy powinni zgłaszać swe sugestie do 13 lutego.
Mieszkańcom gminy bardzo się spieszy, bo niektórzy chcą zacząć budować już z nastaniem tegorocznej wiosny. Szczególnie atrakcyjne, jak zresztą we wszystkich gminach, są działki przylegające bezpośrednio do dróg. Tam zabudowa mieszkalna często jest łączona z usługową. Mirosław Orliński nie wyklucza, że wzorem wsi, które już wcześniej zgłosiły chęć pozyskiwania gruntów pod budownictwo mieszkalne, pójdą inne miejscowości. Takie działania wynikają z dużego przyrostu mieszkańców. Gmina Sochaczew pod tym względem rozwija się najdynamiczniej. Aktualizacji planów przestrzennego zagospodarowania jest szczególnie dużo na terenach bezpośrednio przyległych do Sochaczewa. Dobra komunikacja miejska, niższe podatki powodują, że te grunty są bardzo atrakcyjne pod budowę domów.
Te zmiany wymusza samo życie, i dlatego po spełnieniu wszystkich procedur oraz wysłuchaniu mieszkańców, podejmujemy decyzje o zmianach – zapewnia Mirosław Orliński.
BN
Fot. Archiwum
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŚmieci tylko na rok
Następny artykułPrzebudują Głowackiego