Strona główna Kultura Pasjonat fotografii i Afryki

Pasjonat fotografii i Afryki

817
0
PODZIEL SIĘ
Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie zaprasza do Kramnic Miejskich na spotkanie z Robertem Gondkiem, fotografem, podróżnikiem i pasjonatem zachwyconych kontynentem afrykańskim. Ostatnie lata zajmuje się on wyłącznie jego poznawaniem.
Od 2008 roku Robert Gondek prowadzi i realizuje projekt „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, na który sam zdobył fundusze od sponsorów, mający na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym z afrykańskich krajów. Z urządzanych przez siebie wypraw sporządza dokumentację fotograficzną.
Robert Gondek z wykształcenia jest ekonomistą. Wcześniej pracował w firmie ubezpieczeniowej jako analityk. Jednocześnie od najmłodszych lat pasjonował się fotografią. Z pasją utrwala przyrodę. Najpierw były to polskie pejzaże. Teraz głównie afrykańskie.
W styczniu 2016 roku moje zasoby czasowe zostały uwolnione w stu procentach. Od tego czasu w całości poświęcam się pasji, która i tak pochłaniała znaczną część mego czasu.. Dlatego moje afrykańskie hobby stało się moim zawodem – pisze na swym blogu Robert Gondek.
Do września 2017 roku odwiedził już 18 państw afrykańskich. Za swą konsekwencję w realizacji projektu „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, w marcu ubiegłego roku otrzymał wyróżnienie w kategorii Wyczyn Roku 2016, które wręczono podczas Festiwalu Kolosy w Gdyni. Robert Gondek zdobył już 19 szczytów m.in. Kilimandżaro, Mount Kenya, Rwenzori,, a także szczyty w Gabonie, Ugandzie, Malavi, Zambii, Namibii, Maroku, Mozambiku i na Wyspie Św. Tomasza. Ten podróżnik i fotograf, po powrocie do kraju, organizuje profesjonalne pokazy podróżnicze w całej Polsce. Za tę pracę otrzymał nagrody podczas festiwali podróżniczych w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Pilotuje też wyprawy dla zainteresowanych do Afryki. Robert Gondek swoje teksty i zdjęcia z wypraw publikował m. in. w magazynach Podróże, Poznaj Świat, All Inclusive i National Geographic. Należy on do Związku Polskich Fotografów Przyrody.
Jestem zafascynowany Afryką, jej kulturą, ludźmi, przyrodą i górami. Kolekcjonuję afrykańskie maski. Uczę się języka suahili. W październiku 2017 roku wydałem książkę „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, która opisuje wrażenia z moich podróży na afrykański kontynent – dodaje Robert Gondek.
Książka będzie także promowana w czasie spotkania w Kramnicach Miejskich w piątek, 9 lutego o godzinie 12.00.
BN
Fot. Blog Robert Gondek