Ostatnie pół roku unitów

Z nadejściem zimy zakończyła się kolejna runda zmagań dla zawodników Unii Iłów. Była ona pełna emocji, pasjonująca, a przede wszystkim bardzo udana, gdyż zakończona sukcesami.
Pracę nad nowym sezonem Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Unia Iłów rozpoczęło 1 sierpnia ubiegłego roku. Czas zatem na podsumowanie drugiego półrocza 2017 roku.
Unia Iłów zakończyła pierwszą rundę sezonu 2017/2018 na drugim miejscu w tabeli, tuż za Kasztelanem Sierpc, z dorobkiem 29 punktów. To już piąty sezon z rzędu, w którym Unia potwierdziła przynależność do ścisłej czołówki Płockiej Ligi Okręgowej. Duża w tym zasługa ofensywnej dwójki zawodników, którzy strzelili najwięcej goli w sezonie. Gratulujemy Rafałowi Trakulowi (11 bramek) i Tomaszowi Grzywaczowi (7 bramek). W rozgrywkach Pucharu Polski POZPN Unici dotarli do drugiej rundy, skończywszy swoją krótką przygodę na boisku w Bielsku przegraną 5:1.
Bardzo dobrze spisali się w tej fazie rozgrywek chłopcy z rocznika 2001,   podopieczni Piotra Piotrowskiego. W 12 spotkaniach zdobyli 29 punktów, strzelając najwięcej bramek w lidze – 45 i tracąc najmniej, bo tylko 12. Sukces ten był możliwy dzięki sumiennie przepracowanemu okresowi przygotowawczemu i dobrej organizacji pracy w klubie. Przed drużyną teraz trudne zadanie, jakim jest gra na wiosnę w lidze wojewódzkiej i rywalizacja z zespołami z Warszawy, Mławy czy Ostrołęki. Najlepszym strzelcem zespołu z 27 bramkami jest Szymon Dragan.
Natomiast najmłodszym zespołem reprezentującym Unię Iłów w rozgrywkach ligowych są trampkarze. Rocznikiem wiodącym jest tutaj rocznik 2004. Po odejściu trzech podstawowych zawodników do Wisły Płock (Marcel Orzeszek, Wojciech Domżałowicz, Jakub Bolmowski) zespół z obawą przystąpił do rozgrywek II ligi płockiej okręgówki. Drużynę zasilili chłopcy z młodszych roczników, którzy bardzo szybko się w niej zaaklimatyzowali. Pomimo chwilowych zawirowań kadrowych, młodzi Unici bardzo dobrze zaprezentowali się, wygrywając II ligę. Podopieczni Piotra Piotrowskiego awans do I ligi okręgowej zapewnili sobie na dwie kolejki przed końcem rozgrywek. Najskuteczniejszym strzelcem zespołu został Rafał Karpiński.
Zarząd klubu dziękuje i gratuluje, zarówno trenerom, jak i zawodnikom Unii Iłów. Władze klubu dostrzegają wagę szkolenia młodzieży od najwcześniejszych lat i dokładają starań, aby realizować długotrwały projekt.
– Awans dwóch naszych drużyn młodzieżowych to niewątpliwie sukces całego środowiska piłkarskiego w Iłowie. Liczymy, że seniorzy na koniec swoich rozgrywek nie będą gorsi i również wywalczą awans do czwartej ligi – podkreśla Robert Orzeszek.
JK /UG Iłów
Fot. Gmina Iłów
 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz