Strona główna Rybno Nocne harce w szkole

Nocne harce w szkole

690
0
PODZIEL SIĘ
Tradycją SP w Rybnie im. Zygmunta Pruskiego są nocne, szkolne imprezy. Tegoroczna „Nocka w szkole” odbyła się z 12 na 13 stycznia. Uczestniczyło w niej 18 uczniów z klasy II g. Impreza rozpoczęła się w piątek o godzinie 19.30, a zakończyła w sobotę rano o godzinie 7.00.
Spotkanie podzielono na bloki. Pierwszy poświęcony był szeroko rozumianej przemocy i bezpieczeństwu. Tu jako gościa wieczoru zaproszono policjantów, którzy przeprowadzili zajęcia profilaktyczno-wychowawcze. Mówiono głównie o unikaniu cyber przemocy oraz bezpieczeństwie w czasie zimowych gier i zabaw na świeżym powietrzu. Kolejnym punktem wieczoru były warsztaty kulinarne. Uczniowie własnoręcznie wykonywali i komponowali pizzę, którą na koniec zjedli na kolację. Przed północą rozpoczęła się gra towarzyska „Mafia”, która okazała się wciągającą i dobrą zabawą.
Na miejsce noclegowe wybrana została sala gimnastyczna, gdzie uczestnicy imprezy rozłożyli na podłodze materace. Jednak mało kto był zdecydowany przespać tę noc. Uczniowie wymyślili sobie sporo różnych rozrywek, m.in. rewię mody piżamowej, oglądanie filmów oraz ciągnące się do świtu dyskusje.
„Nocka w szkole” od kilku lat cieszy się sporym zainteresowaniem nie tylko w Rybnie. Podobne imprezy organizowanie są w szkołach na terenie gminy Sochaczew i Nowa Sucha.
BN
Fot. SP Rybno