Najlepsza na boisku

W Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja o Puchar Komendanta Głównego Policji, st. post. Katarzyna Żak z posterunku policji w Nowej Suchej uznana została za najlepszą zawodniczkę turnieju.
Zawody odbyły się po raz dziewiąty. W tym roku rywalizowało 67 drużyn z 10 krajów, w tym 6 zespołów kobiecych. Na boiskach zobaczyć można było reprezentacje m.in. z Białorusi, Grecji, Hiszpanii, Łotwy, Mołdawii, Ukrainy, Rosji, Rumunii i Wielkiej Brytanii. Rywalizacja była bardzo zacięta i każda z drużyn walczyła do samego końca.
Ostatecznie wśród pań zwycięstwo przypadło w udziale reprezentacji Polskiej Policji, w której gra właśnie 28-letnia Katarzyna Żak, z pochodzenia radomianka. Grała z Zamłyniu Radom, który był jej macierzystym klubem. Podczas studiów na AWF w Białej Podlaskiej grała w AZS PSW Biała Podlaska. Naukę kontynuowała na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, gdzie uzyskała tytuł magistra fizjoterapii. W tym czasie grała w Górniku Łęcznej. W Policji służy od października 2015 roku.
Początkowo pracowała w Referacie Patrolowo-Interwencyjnym KPP Sochaczew, a obecnie na stanowisku ds. kryminalnych w Posterunku Policji w Nowej Suchej.
oprac. BN
Fot: A. Mitura (Policja 997)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz