Strona główna Sochaczew gmina Nagrodzony za ofiarność

Nagrodzony za ofiarność

608
0
PODZIEL SIĘ
Najlepszym strażakiem listopada 2017 roku został uznany druh Jarosław Wróblewski z OSP w Starych Gnatowicach, w gminie Kampinos. Zdobył on uznanie za swą postawę w ratowaniu ludzkiego życia.
Choć jego akcja nie zakończyła się sukcesem, to jednak z oddaniem i profesjonalnie starał się pomóc nieprzytomnemu mężczyźnie, leżącemu przy drodze w Lisicach. Do zdarzenia doszło 6 listopada ubiegłego roku. Poprosił kierującą wtedy samochodem żonę o zawrócenie i zatrzymanie się, aby sprawdzić, co się zdarzyło. Po tym, jak podszedł do leżącego, stwierdził, że jest on nieprzytomny i nie oddycha. W czasie, gdy podjął akcję reanimacyjną, jego żona wezwała pogotowie. Niestety przybyłym na miejsce zdarzenia ratownikom medycznym nie udało się przywrócić czynności życiowych.
Niestety nie każda akcja kończy się sukcesem. Ważne, że znalazł się ktoś, kto nie przejechał obojętnie obok i podjął próbę pomocy – podsumował Adam Struzik, marszałek Województwa Mazowieckiego 21 stycznia w czasie wręczenia wyróżnionemu strażakowi nagrody.
BN
Fot. Mazovia.pl
 
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDadzą kasę powiatowi
Następny artykułSpotkanie pań