Strona główna Kronika kryminalna Kronika kryminalna

Kronika kryminalna

987
0
PODZIEL SIĘ
Chcieli się pobawić
Sochaczew
Na ulicy Warszawskiej dwóch nieznanych mężczyzn ukradło zabawki. Oddalili się w nieznanym kierunku. Do zdarzenia doszło 6 lutego.
Wpadła złodziejka
Sochaczew
Już w dniu zgłoszenia policjanci wpadli na trop 49-latki, która dopuściła się kradzieży komputerowej. 6 lutego mieszkaniec Sochaczewa pozostawił komputer stacjonarny i dwie drukarki przy swoim pojeździe zaparkowanym na jednym z osiedli w Sochaczewie. Mężczyzna w krótkim czasie zorientował się, że zostawił ten sprzęt obok samochodu. Kiedy po niego wrócił, komputera i drukarek już nie było. Złapana tego samego dnia Sochaczewianka usłyszała zarzut kradzieży. Grozi jej kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Złodziej zabrał tablice
Sochaczew
Nieznany sprawca ukradł dwie tablice rejestracyjne z pojazdu marki
volkswagen polo. Do zdarzenia doszło 7 lutego na ul. Zawadzkiego.
Jechał pijany z zakazem
Braki
Pomimo czynnego zakazu sądowego 49-letni mieszkaniec gminy Nowa Sucha wsiadł na rower. Mężczyzna wpadł na kontrole drogową w Brakach. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał prawie dwa promile w organizmie. Do zdarzenia doszło 7 lutego.
Wpadł z prochami
Sochaczew
Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego sochaczewskiej komendy zatrzymali w nocy 7 lutego po pościgu 29-letniego mężczyznę. Uciekał o, gdyż miał przy sobie narkotyki ­ – kilka torebek z amfetaminą i marihuaną oraz fifki nabite suszem. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło na Al. 600- lecia.
Obłowił się w mazdzie
Sochaczew
Nieznany sprawca włamał się 8 lutego do mazdy 323. Łupem złodziei padł
radioodtwarzacz, akumulator i klucze. Do zdarzenia doszło na ul. Sienkiewicza.

Skorzystał z okazji

Dzięglewo
Policja przyjęła zgłoszenie od mieszkanki Dzięlewa, że nieznani sprawcy ukradli jej torebkę z pieniędzmi, dokumentami i telefonem. Złodziej wykorzystał okazję, gdyż kobieta pozostawiła swą torebkę w otwartym samochodzie zaparkowanym na terenie posesji. Do zdarzenia doszło w 9 lutego.
Wymusił pierwszeństwo
Sochaczew
Na ulicy Gawłowskiej 10 lutego doszło do wypadku. 34-letni kierowca samochodu bmw doprowadził do zderzenia z mototorowerem kierowanym przez 18-latka, gdyż nie udzielił pierwszeństwa przejazdu. W wyniku tego, kierowca motoroweru i pasażer zostali poturbowani i przewiezieni do szpitala w Sochaczewie. Kierowcy auta zatrzymano
dowód rejestracyjny.
Wpadł na kradzieży
Sochaczew
Policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę poszukiwanego przez sąd w
Pruszkowie. W trakcie interwencji okazało się, że mężczyzna właśnie ukradł alkohol
w sklepie przy Al. 600-lecia. Przy zatrzymaniu wprowadził w błąd funkcjonariuszy co do
swoich danych osobowych. Do zdarzenia doszło 11 lutego.
BN