Strona główna Powiat Karnawałowo z gwiazdą

Karnawałowo z gwiazdą

604
0
PODZIEL SIĘ
Bal karnawałowy, kolorowe stroje, przedstawienie „Czerwony Kapturek”, pyszne załuskowskie pączki, gość specjalny – tyle i znacznie więcej atrakcji czekało wszystkich, którzy przybyli w czwartkowe popołudnie (8 lutego) do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego „Dom na Szlaku” im. Generała Tadeusza Kutrzeby w Załuskowie.
Dyrekcja placówki, nauczyciele i wychowanki Ośrodka zorganizowały noworoczne spotkanie, na które zaprosiły przyjaciół placówki, a gościem specjalnym był znany muzyk Michał Wiśniewski, który już kolejny raz odwiedził Załusków. Tym razem przyjechał m.in. ze swoją córką i menadżerką.
Dziewczęta przygotowały humorystyczną wersję przedstawienia pt. „Czerwony Kapturek”. Spotkanie było też okazją do wręczenia przez dyrektor Ośrodka Agnieszkę Ambroziak wyróżnień dla wychowanek za wzorową frekwencję i bardzo dobre wyniki w nauce w minionym semestrze szkolnym. Dziewczęta zaśpiewały też jeden z utworów Michała Wiśniewskiego. A sam gość opowiedział o swoim trudnym dzieciństwie, pobycie w domu dziecka, patologicznej rodzinie, w której się wychowywał. Na swoim przykładzie pokazywał, jak może potoczyć się życie, ale jednocześnie próbował uświadomić wychowanki, że w życiu wszystko to, kim są, co robią i gdzie się znajdują – zależy od nich samych.
Obecny tego dnia w Załuskowie także Tadeusz Głuchowski, wicestarosta sochaczewski, podkreślał z kolei m.in. aktywność Ośrodka w lokalnym środowisku, choćby udziałem w świątecznych kiermaszach. Poinformował też o planach i podjętych już działaniach, zmierzających do rozbudowy Ośrodka w Załuskowie, dzięki czemu dziewczęta zyskają nowe potrzebne pomieszczenia.
W karnawałowym przedstawieniu udział wzięli przyjaciele placówki oraz przedstawiciele organu prowadzącego, czyli Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, którzy chętnie odwiedzają tę położoną w gminie Iłów placówkę. Wśród gości obecni byli: Tadeusz Głuchowski – wicestarosta, Urszula Opasiak – dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji, Bożena Samson i Andrzej Grabarek – członkowie Zarządu Powiatu, a także Beata Brymora z firmy Mars Polska, Renata Karaś – dyrektor erminowskiej szkoły, oraz Iwona Przydatek z Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie. Wraz z Michałem Wiśniewskim przyjechał też jego bliski znajomy, Wojciech Pąk, właściciel firmy Voke z Młodzieszyna. Oczywiście nie mogło zabraknąć najukochańszej mieszkanki Ośrodka – labradorki Soni, która w karnawałowym przebraniu skradła serca wszystkich.
Starostwo Powiatowe
w Sochaczewie