Strona główna Sochaczew miasto Hala jak nowa

Hala jak nowa

1327
0
PODZIEL SIĘ
W ubiegłym tygodniu zakończył się trwający pół roku remont chodakowskiej hali sportowej.
Zakres prac, jakich podjął się SochBud, jest naprawdę imponujący. Obiekt zupełnie zmienił oblicze. Remont sprawił, że wydaje się przestronniejszy – mówi Urszula Cielniak, naczelnik wydziału Inwestycji i Modernizacji Urzędu Miasta.
Jeszcze przed końcem ubiegłego roku wykonana została większość prac wewnątrz obiektu. Hala zyskała nowy system centralnego ogrzewania i klimatyzację, ściany budynku zostały ocieplone i pokryte specjalnymi panelami wygłuszającymi. Wymieniono drzwi i okna wraz z parapetami. Na froncie budynku zamontowane zostało ogniwo solarne, które zmniejszy koszt podgrzania wykorzystywanej w obiekcie wody. Zupełnie odnowione zostało zaplecze, łazienki i szatnie dla zawodników. Przy każdej z szatni znajdują się natryski.
Dzięki przeprowadzonym pracom spadną także rachunki za energię cieplną z 192 do 104 tysięcy, co pozwoli wypracować 88 tys. zł oszczędności rocznie.
A w przypadku energii elektrycznej oszczędności wyniosą 37 procent – jak zaznacza Dariusz Dobrowolski, zastępca burmistrza Sochaczewa.
Dodajmy, że koszt inwestycji wyniósł 2 647 700 zł, z czego znaczną część tej kwoty miasto pozyskało z funduszy zewnętrznych.
opr. atu
Fot.: UM Sochaczew