Strona główna Iłów Fundacja dała piękne ferie

Fundacja dała piękne ferie

663
0
PODZIEL SIĘ
bdr
 „Tak mało na świecie dobroci, a tyle jej światu potrzeba. Nią życie, jak słońcem się świeci, nią ziemia się zbliża do nieba…” – te słowa Lucjana Rydla są mottem działań Fundacji „Sfinks”, która w swej działalności statutowej kładzie nacisk na pomoc najbardziej potrzebującym.
Dzięki tej fundacji dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Giżycach podczas ferii zimowych brały udział w dwóch wycieczkach. Jedna była do kina w Płocku, druga do Łodzi. Podczas wycieczki do Łodzi młodzież z Giżyc zwiedzała najstarszą z ulic tego miasta, ulicę Piotrkowską, na której znajduje się galeria pomników znanych łodzian i osób zasłużonych dla miasta, w tym właścicieli największych zakładów włókienniczych – Poznańskiego, Schaiblera i Grohmana. Ponadto młodzi uczestnicy zobaczyli osiedle robotnicze zakładów włókienniczych, Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne, kompleks Manufaktury. Niezwykłą atrakcją był pobyt w Aquaparku Fala.
Za pomoc w zorganizowaniu wyjazdów wychowankowie Placówki Opiekuńczo –Wychowawczej dziękują Fundacji „Sfinks” oraz pani Beacie Duda z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie.
Wanda Dragan
Fot. POW Giżyce

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGmina walczy z nałogami
Następny artykułPoetyckie spotkanie