Strona główna Teresin Ferie pełne atrakcji

Ferie pełne atrakcji

429
0
PODZIEL SIĘ
Mnóstwo zajęć rekreacyjnych, teatralnych, warsztatów czy wyjazdów w teren. Atrakcji podczas tegorocznych ferii w gminie Teresin nie brakowało. Ci, którzy z nich korzystali, z pewnością nie żałowali.
 Jak co roku z ofertą spędzania zimowych ferii wyszły szkoły, świetlice, jak i Teresiński Ośrodek Kultury. Zorganizowany wypoczynek w każdym z tych miejsc cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.
Choć ferie to czas odpoczynku od szkoły, dzieci z ochotą biegały już z samego rana do swoich placówek.
Tłoczno w szkołach
 Tradycyjnie chyba najwięcej z nich uczestniczyło w zimowych półkoloniach w Szkole Podstawowej w Paprotni. Każdego dnia na zajęcia przychodziło tu pięćdziesięcioro dziewcząt i chłopców.
Nauczyciele i dyrekcja przygotowali dla nich m.in. zajęcia świetlicowe, sportowe oraz zabawy na powietrzu. Dominowały jednak różnego rodzaju wycieczki. Dzieci miały okazję m.in. wyjechać do Warszawy na wystawę klocków Lego, do parku zabaw „Kolorado” i na lotnisko Chopina. Odwiedzili też kino w Błoniu, gdzie obejrzeli film „Fernando”. Innym razem oddawali się wodnym szaleństwom w łódzkim Aquaparku. Ostatniego dnia zajęć odbyła się m.in. pogadanka przeprowadzona przez policjantów z Powiatowej Policji w Sochaczewie na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.
Zimowy wypoczynek dla dzieci i młodzieży zorganizowały także pozostałe szkoły podstawowe funkcjonujące na terenie gminy Teresin.
W Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Szymanowie uczestnicy również odwiedzili wystawę klocków Lego, byli też na filmie w kinie w Grodzisku Mazowieckim, nie brakowało zawodów sportowych czy gier i zabaw ruchowo-rekreacyjnych.
Z kolei w Szkole Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Budkach Piaseckich poza zajęciami świetlicowymi, sportowymi, plastycznymi, komputerowymi i technicznymi zorganizowano również wyjazdy na sochaczewskie lodowisko. I tu radości i zabawy było co niemiara.
Szkoła Podstawowa im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie także przygotowała moc atrakcji dla uczestników zimowiska. Oprócz typowych zajęć, które odbywały się w pozostałych placówkach, dzieci i młodzież uczestniczyły w zabawach twórczych, np. quizy, kalambury, drama, czy też w zabawach z teatrzykiem Kamishibai i w warsztatach teatralnych. Były też szkolne projekcje filmów o charakterze edukacyjnym oraz wizyty w teresińskim Kinie za Rogiem. Miłośnicy sportu rywalizowali w turniejach piłki siatkowej oraz ręcznej, starsi przygotowywali się do zawodów międzyszkolnych. Chętni wyjeżdżali na łyżwy do Sochaczewa.
Tańczyli zbójnickiego
Podczas tegorocznych ferii dzieci ze świetlicy działającej przy parafii w Niepokalanowie uczestniczyły w zajęciach, jakie zorganizowała parafia Niepokalanów i Urząd Gminy w Teresinie. Wśród licznych atrakcji był np. wyjazd co Centrum Kultury „Agi-Magi” w Bieniewie Parcela, gdzie miały miejsce warsztaty kulinarne. Ponadto odbył się wyjazd na warsztaty garncarskie do Bolimowa, a także do „Stajni u Kowala” w Nieborowie.
Bardzo dużą popularnością cieszyły się zimowe zajęcia, na jakie tradycyjnie zaprosił dzieci Teresiński Ośrodek Kultury. Była to jakby kilkudniowa wycieczka po najciekawszych zakątkach Polski, a ferie odbywały się pod hasłem „Morze, Góry i Mazury”. Edukacja poprzez zabawę przybrała tu wyjątkowy charakter. Uczestnicy poznawali wiele ciekawostek na temat Polski, poznawali uroki Bałtyku, pojezierza mazurskiego czy Tatr i Pienin. Świetnie bawili się, grając np. w wyścigi żaglówek i poznając elementy stroju góralskiego, czy też podczas nauki tańca „zbójnickiego”.
Spotkania prowadzili instruktorzy TOK-u m.in. Katarzyna Rospędowska, Beata Sałacińska i Daniel Staniak. Jak zatem widać, ferie w gminie Teresin były udane, a ich uczestnicy z pewnością zadowoleni. I tylko żal, że wszystko co dobre, szybko się kończy.
Marcin Odolczyk