Strona główna Iłów Bank odblasków

Bank odblasków

688
0
PODZIEL SIĘ
Nowe życie w rękach uczniów Szkoły Podstawowej w Brzozowie zyskały niewykorzystane wcześniej elementy odblaskowe. Wiadomo, że zamiast na odzieży, czasem lądują one w szufladach, gdzie tracą funkcje użytkowe. Odblaski po recyklingu, jako zdatne do ponownego użycia trafiły do szkolnego banku odblasków.
W te działania włączyli się policjanci z wydziału ruchu drogowego KPP w Sochaczewie, którzy w dniu 8 lutego uczestniczyli w zajęciach klasy VI. Tematem ich lekcji było szeroko pojęte bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Dyrekcja i nauczyciele szkoły wychodzą bowiem z założenia, że bezpieczeństwo to temat, który nigdy nie przestaje być aktualny. Funkcjonariusze sochaczewskiej drogówki przypomnieli uczniom, jak bezpiecznie podróżować samochodem i rowerem, w szczególności zaś odnieśli się do bezpieczeństwa pieszych. Podkreślali zasadność noszenia przez nich odblasków, które znacząco poprawiają widoczność pieszych na drodze, a tym samym mogą ocalić życie. „Uratowane” odblaski trafiły też do rąk policjantów, a następnie powędrują do osób, których bezpieczeństwo można i należy poprawić. Korzystając z okazji, tego dnia funkcjonariusze odwiedzili także dzieci z oddziałów przedszkolnych.
Frajdą była tu policyjna czapka i kajdanki, o które upomniał się jeden z wychowanków. Najważniejsze okazały się jednak odblaski, które maluchy mają przekazać seniorom. Celebrowany niedawno Dzień Babci i Dziadka ma być bowiem okazją do prowadzenia działań na rzecz poprawy ich bezpieczeństwa.
JK/Gmina Iłów
Fot. UG Iłów

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrzeciw hejtowi
Następny artykułWarsztaty dla rodziców