Strona główna Chodaków Wyrównają aleję

Wyrównają aleję

878
0
PODZIEL SIĘ
Jeżeli wierzyć w zapewnienia Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, już w tym roku zostanie przebudowany fragment ulicy Chopina na odcinku od ronda Jana Pawła II do przejazdu kolejowego w Kistkach.
Inwestycja ma być realizowana wspólnie z miastem, które wykonało już dokumentację techniczną przebudowy. Okazuje się, że współpraca pomiędzy samorządem miasta a województwa, dotycząca przebudowy drogi wojewódzkiej nr 705, na tym się nie zakończy.
Przypomnijmy, że w poprzednich latach dzięki współpracy droga – która przebiega przez Sochaczew ulicami: Wyszogrodzką, Chodakowską, Chopina, Al. 600-lecia i Piłsudskiego – została już częściowo wyremontowana. Do przebudowy pozostał fragment Chopina oraz Aleja 600-lecia. Co prawda tę ostatnią MZDW planował remontować już kilka lat temu, ale ze względu na protesty właścicieli posesji musiano zrezygnować z tej inwestycji. Teraz sprawa ponownie powróciła. Jak wynika z naszych informacji, w wyniku prowadzonych rozmów pomiędzy władzami miasta oraz samorządem województwa mazowieckiego podjęto decyzję o remoncie Al. 600-lecia na całej jej długości. Czyli od przejazdu kolejowego w Kistkach do skrzyżowania z ulicą Warszawską. Schemat współpracy będzie podobny jak w przypadku pozostałych odcinków drogi nr 705. Koszt inwestycji weźmie na siebie samorząd Mazowsza. Natomiast miasto na własny koszt opracuje dokumentację techniczną przebudowy. Gdyby udało się ją sporządzić w tym roku, to prace związane z remontem ulicy rozpoczęłyby się w 2019 r.
dot
Fot.: Jerzy Szostak