Strona główna Sochaczew miasto Światła na skrzyżowaniu

Światła na skrzyżowaniu

460
0
PODZIEL SIĘ
Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku na skrzyżowaniu ulicy 15 Sierpnia z Boryszewską i Inżynierską pojawi się sygnalizacja świetlna. Otóż na najbliższą sesję Rady Miejskiej, która odbędzie się 31 stycznia, trafi uchwała dotycząca udzielenia przez miasto pomocy finansowej samorządowi województwa mazowieckiego.
Będzie ona polegała na przeznaczeniu 30 tysięcy złotych z budżetu Sochaczewa na wykonanie dokumentacji technicznej sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu. Jak zaznaczają władze miasta, opracowanie dokumentacji pozwoli na przyspieszenie tej inwestycji.
Przypomnijmy, że początkowo planowano w tym miejscu budowę ronda. Okazało się to jednak niemożliwe. Aby mogło ono powstać, trzeba byłoby wykupić grunty, w tym znajdujące się przy skrzyżowaniu budynki, które byłby następnie zburzone. I właśnie ze względu na koszty, jakie trzeba byłoby ponieść w związku z wykupem gruntów, zrezygnowano z tego pomysłu, zastępując rondo sygnalizacją świetlną.
Sygnalizacja zostanie zaistalowana przy okazji mającego nastąpić w tym roku remontu ulicy 15 Sierpnia, na odcinku od zjazdu z obwodnicy do skrzyżowania z Boryszewską. Dodajmy, że także w przypadku przebudowy 15 Sierpnia doszło do współpracy samorządu Mazowsza i miastem, które na własnych koszt wykonało dokumentację techniczną remontu zniszczonego fragmentu ulicy. Radni przeznaczyli na ten cel 98,4 tys. zł. Jak już informowaliśmy, na 15 Sierpnia w tym roku pojawi się nie tylko nowa nakładka asfaltowa, ale również nowe chodniki i zatoki postojowe.
jur

fot. Pixabay