O Puchar Bohaterów

Reklamy
W Sochaczewskim Centrum Kultury 20 stycznia odbył się Turniej o Puchar Bohaterów Polski Niepodległej w szachach błyskawicznych.
Otwarcia turnieju dokonał Adam Komorowski, dyrektor Sochaczewskiego Centrum Kultury. Turniej przygotowała Sekcja Edukacji i Klubu Nauczyciela SCK. Kierownik SEiKN Teresa Kłujszo powitała uczestników turnieju z Łowicza, Nieborowa, Brochowa, Młodzieszyna i Sochaczewa. Udział wzięło 53 zawodników.
Natomiast Stanisław Osiecki, instruktor szachowy klasy I sekcji szachowej w Sochaczewie, zapoznał uczestników z historią szachów w okresie Polski Niepodległej.
Po zaciętej walce, w kategorii open, zwyciężył Stanisław Osiecki – 9,5 punktów, z 11 partii szachowych, Drugie miejsce zajął Grzegorz Kaczmarek, trzeci był Tomasz Kaczmarek.
W kategorii juniorów grupa do lat 10: I miejsce – Ernest Wolski, II miejsce – Wiktoria Mitręga, III miejsce – Antoni Świątkowski.
W grupie do lat 10 wyróżnili się Damian Bąba i Jędrzej Kuśmierczyk, a do lat 8 Joel Robak.
Turniej sędziował Robert Chojnowski, który na zakończenie ocenił wysoki poziom rozegranego turnieju. Natomiast nagrody najlepszym wręczyła Magdalena Franaszek-Niewiadomska.
Gratulujemy najlepszym i zapraszamy do sekcji szachowej.
S.O.
Fot. Sochaczewskie Centrum Kultury

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz