Strona główna Powiat Nietypowy projekt w Gimnazjum Powiatowym

Nietypowy projekt w Gimnazjum Powiatowym

656
0
PODZIEL SIĘ
Warsztaty oparte o projekt „Deutsch hat Klasse”, przygotowane przez Monikę Łagowską z Instytutu Goethego w Warszawie, odbyły się w Zespole Szkół Ogólnokształcących 10 stycznia tego roku.
Uczniowie klasy III B gimnazjum, przy wsparciu Adrianny Marzec i Wiolety Żak-Błasiak, zdecydowali się wziąć udział w bardzo nietypowym projekcie – jednocześnie konkursie – „Deutsch hat Klasse”. Celem konkursu jest dokonanie zmian w aranżacji sali lekcyjnej języka niemieckiego. W ubiegłym tygodniu szkołę odwiedziła Monika Łagowska, która nie tylko sprawdziła, na jakim etapie pracy są uczniowie, ale i przeprowadziła dla nich warsztaty, które pomogą w dalszym planowaniu i modyfikowaniu klasy. Uczniowie mieli okazję przedyskutować projekt oraz zagrać w grę symulacyjną, pozwalającą na uczeniu się podejmowania takich decyzji, by wszyscy byli usatysfakcjonowani.
Każdy mógł wykazać się kreatywnością i pomysłowością przy znajdowaniu coraz lepszych rozwiązań. Nie mogło również zabraknąć języka niemieckiego, którym uczniowie posługiwali się w dyskusjach i przy tworzeniu plakatów. Praca młodzieży odbywała się w przyjaznej atmosferze, w której każdy mógł wyrazić swoje poglądy i wnieść poprawki. Większość osób stwierdziła, że zajęcia dały im większą pewność siebie podczas wyrażania opinii na forum klasy i dały motywację do dalszych działań w projekcie. Inicjatywa organizatorów zakończyła się niewątpliwym sukcesem, dzięki niej uczniowie nauczyli się, że razem mogą zmieniać szkołę, by wspierać procesy dydaktyczne.
ZSO