Strona główna Iłów Hucznie fetowano dziadków

Hucznie fetowano dziadków

536
0
PODZIEL SIĘ
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłowie zgromadziło kilkadziesiąt osób, które wspólnie świętowały Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dla części seniorów była to szczególnie uroczysta okazja do spotkania z wnukami. Kadra biblioteki zadbała o każdy szczegół, aby to święto jak najlepiej wypadło.
Babcia i dziadek to najlepsi autorzy miłych, dziecięcych wspomnień. W pamięci wielu z nas utkwił pewnie taki obraz: babcia krzątająca się po kuchni, przygotowująca smaczne posiłki dla swoich wnucząt, oraz dziadek, który zawsze podsuwa ciekawe pomysły i opowiada jedyne w swoim rodzaju historyjki. Niestety, nie wszyscy seniorzy mają okazję, aby na co dzień obcować z wnukami. Ci najmłodsi dostarczają im wiele radości, kiedy jednak dorastają i wyprowadzają się z domu, pojawia się tęsknota. I taki dzień, jak ich święto, jest okazją do spotkania z wnukami. Święto to ogromnie cieszy seniorów, a dla ich wnuków to odpowiedni moment, aby odwdzięczyć się za opiekę i troskę – mówi Elżbieta Idźkowska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłowie.
Spotkanie zorganizowano 22 stycznia. Była symboliczna lampka szampana oraz występy muzyczne. Stoły uginały się od domowych specjałów. Na początku uroczystości Elżbieta Idźkowska powitała gości i złożyła im życzenia w imieniu swoim i wójta gminy Iłów. Potem na scenie pojawili się najmłodsi wykonawcy z zespołu „Bomble”, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury. Swoje najnowsze, jak też te bardziej znane utwory, zaprezentowali członkowie zespołu „Iłowiacy”. Niektóre z piosenek były tak porywające i skoczne, że wielu uczestników miało ochotę tańczyć. Tylko miejsca na pląsy zabrakło.
To bardzo miłe, że wydarzenie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem. Po występach goście nie rozeszli się tak szybko. Spędziliśmy wspólnie kilka godzin, doskonale się bawiąc. Prowadzeniem spotkania zajął się Waldemar Czubiel, nagłośnieniem Mariusz Szymaniak. Dziękujemy też Przemysławowi Wasilewskiemu za zaopatrzenie w soki i jabłka. Jak również wszystkim, którzy przybyli – dodaje dyrektorka biblioteki.
BN
Fot. Elżbieta Idźkowska
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułO Puchar Bohaterów
Następny artykułŚwiatła na skrzyżowaniu