Strona główna Sochaczew miasto Orkiestra znów gra!

Orkiestra znów gra!

184
0
PODZIEL SIĘ

Jak co roku w drugą niedzielę stycznia odbywa się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku 14 stycznia na ulice Sochaczewa, miejscowości gmin powiatu sochaczewskiego oraz gminy Kampinos wyruszy 330 wolontariuszy z puszkami. Tym razem celem zbiórki jest gromadzenie funduszy na wyrównania szans w leczeniu noworodków.

– Wolontariusze będą kwestować tylko w miejscach publicznych i tylko do zmierzchu, czyli do około godziny 16.00. Każdy z nich będzie miał ze sobą tekturową, kolorową puszkę, znane od lat i towarzyszące finałowej niedzieli samoprzylepne czerwone serduszka oraz identyfikator z imieniem, nazwiskiem oraz zdjęciem wolontariusza, numerem zbiórki, hologramem, który potwierdzać będzie oryginalność identyfikatora z kodem QR. Orkiestrowi wolontariusze będą poruszać się w niewielkich grupach tak, aby każdy z nich mógł czuć się pewnie i bezpiecznie – mówi Anna Wasilewska ze Sztabu WOŚP w Sochaczewie. – Tak jak i w ubiegłym roku, tak i teraz w wielkoorkiestrowe granie włącza się wiele osób. W tym roku zapowiadani są m.in. miłośnicy Fiatów 126p, hodowcy alpak, a także mieszkańcy Sochaczewa przekazujący dary na licytacje oraz media, dzięki którym będziemy mogli na bieżąco śledzić to, co będzie się działo podczas finału.

Przygotowanie tej styczniowej imprezy to zawsze duże wyzwanie organizacyjne i logistyczne. Każdego roku na ten wyjątkowy dzień prowadzący sochaczewski Sztab harcerze planują wiele wydarzeń, m.in. licytacje orkiestrowych gadżetów, w tym najcenniejszego z nich – złotego serduszka. Już wiadomo, że na finał zbiórki o 20.00 na podzamczu odbędzie się pokaz laserowy. Obecnie Sztab WOŚP w Sochaczewie pracuje nad układaniem programu imprez towarzyszących 26. Finałowi i organizacją wszystkich atrakcji.

Warto przy tym zaznaczyć, że w ubiegłorocznym finale WOŚP zebrała w sumie 105 570 801,49 złotych. W czasie podsumowania na Zamku Królewskim w Warszawie na początku marca ubiegłego roku Sztab WOŚP z Sochaczewa nr 643 (Hufiec ZHP) został nagrodzony za swą dobrą pracę w czasie finału srebrnym medalem

Na stronie internetowej www.zhpsochaczew.pl oraz profilu na Facebooku podawane są na bieżąco informacje na temat Wielkiego Finału Orkiestry.

BN

Fot. Bogumiła Nowak