Strona główna Sochaczew miasto Nie dla nudy podczas ferii

Nie dla nudy podczas ferii

76
0
PODZIEL SIĘ

Już 15 stycznia rozpoczną się ferie zimowe. W tym roku dla uczniów szkół z terenu Mazowsza potrwają one do 28 stycznia. Jak zawsze w wolnym od szkoły czasie dzieci i młodzież będą mogli skorzystać z oferty przygotowanej przez placówki podległe sochaczewskiemu samorządowi.

Szeroką ofertę przygotowało Sochaczewskie Centrum Kultury, które zaprasza od 15 do 19 stycznia do udziału w Zimowych Warsztatach Artystycznych. Będą one miały charakter twórczo-edukacyjny. Ciekawie zapowiadają się warsztaty sztuki cyrkowej, które poprowadzą artyści ze Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku. Ostatni dzień poświęcony będzie muzyce, która zabrzmi we wszystkich budynkach SCK. W tym celu zaproszona została Młodzieżowa Orkiestra Dęta prowadzona przez Justynę Piątkowską-Duraj.

Zajęcia będą przebiegały we wszystkich czterech placówkach SCK w tym samym czasie, od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00 – 14.00. Koszt uczestnictwa wynosi 70 złotych. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie www.sck.sochaczew.pl oraz w redagowanym przez centrum „Przekaźniku Kulturalnym”.

Z kolei Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza od 15 do 19 stycznia oraz od 22 do 26 stycznia, na codzienne, dwugodzinne warsztaty balonowe, plastyczne i sportowe. W ich ramach, w hali sportowej przy ul. Kusocińskiego, można będzie nauczyć się wykonywania zwierzaków z balonów, pograć w tenisa stołowego, badmintona, warcaby, scrabble, wziąć udział w zawodach sportowych. Warsztaty w godzinach – od 9.30 do 11.30. Natomiast na finał ferii MOSiR organizuje festyn pod hasłem „W świecie cyrku”. Rozpocznie się on w hali sportowej w sobotę 27 stycznia o 16.00. Najmłodsi odkryją tajniki cyrku, będą m.in. chodzić po linie, przechodzić przez „płonące koła” oraz żonglować. Wstęp wolny

Specjalną ofertę na ferie przygotowało także Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Obejmuje ona m.in. cykl prelekcji „Mundur bohatera” (dla uczestników w wieku od 5 lat). Placówka przygotowała również blok wykładów i wycieczek historyczno-archeologicznych a wśród nich jednodniową wyprawę do Krakowa na Wawel i rynek Starego Miasta (piątek 26.01). W przypadku wycieczek obowiązują wcześniejsze zapisy.

Z kolei Miejska Biblioteka Publiczna proponuje najmłodszym mieszkańcom miasta wycieczki, zajęcia plastyczne i artystyczne inspirowane bohaterami książek i zawody sportowe. Ponad to uczestnicy ferii w bibliotece będą mogły korzystać z konsoli do gier, Internetu, gier planszowych oraz bawić się w „Kąciku Malucha”. Biblioteka w Kramnicach czeka na dzieci w godzinach 12.00-13.00 (dzieci w wieku 7-12 lat) oraz 13:30-14:30 (dzieci w wieku 4-6 lat).

opr. jur

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOkazja do przebadania
Następny artykułOddam 2 pieski