Strona główna Sport Jubileuszowy memoriał Henryka Orzeszka

Jubileuszowy memoriał Henryka Orzeszka

170
0
PODZIEL SIĘ

PIŁKA NOŻNA Po raz dwudziesty została złożona wiązanka kwiatów na grobie byłego kierownika drużyny seniorów sochaczewskiego Orkana – Henryka Orzeszka. Był to znak, że na boisku rozpoczyna się rywalizacja w memoriale jego imienia.

Podobnie jak w poprzednim roku, na „parkiet” hali sportowej SP 6 wybiegli oldboye. Sześć drużyn stoczyło ze sobą wiele emocjonujących futbolowych batalii (grano systemem każdy z każdym). O zaciętości świadczy fakt, że każdy z zespołów zaliczył przynajmniej jedną porażkę.

Podobnie jak rok temu, w turnieju zwyciężyły Czarne Koszule, czyli Polonia Warszawa. Nasze drużyny zajęły dwa ostatnie miejsca. Chociaż dobrze się zaczęło dla Orkana, który w pierwszym meczu 2:0 ograł chodakowską Bzurę. Ostatecznie Bzura była piąta (wygrała z Wisłą Płock i Oldboyem Kielce), a Orkan szósty.

Nasze drużyny zagrały w składach:

Bzura Chodaków: Wojciech Wiciak – Mariusz Wiciak, Krzysztof Bargieł, Robert Poddenek, Robert Kołodziejczak, Rafał Walczak, Grzegorz Szypszak, Czesław Znajdek.

Orkan Sochaczew: Andrzej Orliński – Piotr Szatkowski, Tomasz Szatkowski, Sławomir Gajewski, Marcin Makowiecki, Paweł Witczak, Marcin Trzos, Rafał Wojciechowski.

Organizatorem zawodów był sochaczewski MOSiR.

Wyniki turnieju

Orkan Sochaczew – Bzura Chodaków 2:0

gole: Rafał Wojciechowski, Piotr Szatkowski

Wisła Płock – Oldboy Kielce 0:0

Polonia Warszawa – Żyrardowianka Żyrardów 2:2

Bzura Chodaków – Oldboy Kielce 1:0

Wisła Płock – Żyrardowianka Żyrardów 2:1

Polonia Warszawa – Orkan Sochaczew 4:1

gol: Marcin Makowiecki

Żyrardowianka Żyrardów – Oldboy Kielce 1:1

Polonia Warszawa – Bzura Chodaków 2:0

Wisła Płock – Orkan Sochaczew 2:0

Żyrardowianka Żyrardów – Bzura Chodaków 3:0

Polonia Warszawa – Wisła Płock 3:2

Oldboy Kielce – Orkan Sochaczew 2:1

Bzura Chodaków – Wisła Płock 5:1

Oldboy Kielce – Polonia Warszawa 3:1

Żyrardowianka Żyrardów – Orkan Sochaczew 3:2

gole: Piotr Szatkowski (2)

Kolejność turnieju

  1. Polonia Warszawa 10 12-8
  2. Żyrardowianka Żyrardów 8 10-5
  3. Oldboy Kielce 8 6-4
  4. Wisła Płock 7 7-9
  5. Bzura Chodaków 6 6-8
  6. Orkan Sochaczew 3 6-11

Najlepszy bramkarz: Ryszard Bedla (Oldboy Kielce)

Najskuteczniejszy zawodnik: Paweł Molga (Oldboy Kielce), 4 gole

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych drużynach: Polonia Warszawa – Bartek Podobas, Żyrardowianka Żyrardów – Stanisław Nalej, Oldboy Kielce – Paweł Molga, Wisła Płock – Rajmund Koperek, Bzura Chodaków – Mariusz Wiciak, Orkan Sochaczew – Piotr Szatkowski.

Tomasz Ertman

Fot. Krzysztof Lewandowski