Strona główna Sochaczew gmina Uczą się samorządności

Uczą się samorządności

116
0
PODZIEL SIĘ
Uczniowie klasy siódmej ze Szkoły Podstawowej z Mokasu uczestniczyli w sesji Rady Gminy Sochaczew, 22 listopada. Ich udział był częścią lekcji wychowawczej, poświęconej sprawom demokracji, państwa, samorządom i społeczeństwu obywatelskiemu.
Uczniowie nie tylko uczestniczyli w samych obradach, ale też zapoznali się z funkcjonowaniem urzędu gminy – mówi Mirosław Orliński, wójt gminy Sochaczew.
Młodzi ludzie zadawali mi mnóstwo pytań, a udział w sesji był pokazem, jak stanowione jest gminne prawo. Po sesji też pojawiły się pytania dotyczące tego, czego byli świadkami, i wprowadzania uchwalanych uchwał – dodaje Elżbieta Kowalczyk, sekretarz gminy.
Uczniów z Mokasu oprowadzał po urzędzie Dariusz Krupa, inspektor do spraw pozyskiwania środków pozabudżetowych w Urzędzie Gminy Sochaczew. Przedstawił zadania i pracę w  urzędzie, jej zakres na poszczególnych stanowiskach i wydziałach.
– Fajnie było, choć momentami troszkę nudnie. Wtedy, gdy czytane były paragrafy, ustawy i zarządzenia. Najciekawsze były pytania. No i zwiedzanie samego urzędu – odpowiadali jeden przez drugiego, tuż po sesji, uczestnicy wycieczki do urzędu gminy.
BN
Fot. UG Sochaczew