Strona główna Iłów Drogi spływają wodą

Drogi spływają wodą

220
0
PODZIEL SIĘ
W gminie Iłów ostatnie deszczowe miesiące spowodowały, że wiele dróg jest w fatalnym stanie. Tragiczna sytuacja jest m.in. na drodze w Arciechówku. To najbardziej mokry rok od co najmniej 10 lat.
Tam praktycznie wszystko pływa. Staraliśmy się trochę wyrównać i utwardzić nawierzchnię, ale to nie pomogło. Od Bieniewa do Arciechówka znów będziemy poprawiać drogę. No i ma być ujęta droga w kierunku na Olszowiec, wcześniej w kierunku Lubatki – wspomniał Roman Kujawa, wójt gminy Iłów.
Zaznaczył, że wiele dróg w okolicach nadwiślańskich, a nawet w rejonie Iłowa, Brzozowa i Giżyc zagrożonych jest podmakaniem, gdyż woda stoi na polach. W części winę za taki stan ponoszą mieszkańcy, którzy nie dbali o rowy melioracyjne, nie oczyszczali ich i nie udrażniali.
Mamy możliwość wypompowania wód gruntowych. Jednak niewiele to pomaga, gdyż po około 24 godzinach poziom wody dochodzi do stanu przed pompowaniem. Najgorsza jest sytuacja w rejonie Olszowca, gdzie odcinki rowów nie są wyczyszczone, są zarośnięte i woda tam nie spływa – dodał wójt, który zapewnia, że gmina podejmie działania, by sytuację poprawić w przyszłym roku.
BN