Strona główna Edukacja „Ogrodnik” na Uniwersytecie

„Ogrodnik” na Uniwersytecie

44
0
PODZIEL SIĘ
Uczniowie klasy IIa liceum o profilu teatralno-artystycznym w ZS RCKU w Sochaczewie wyruszyli do Warszawy. Młodzież odwiedziła Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie wysłuchała trzech wykładów.
Pierwszy, prowadzony przez dr Marię Łoszewską-Ołowską, pod tytułem: „Zbrodnia to niesłychana, Pani zabija pana – jak media budują wiedzę o przestępczości”.
W kolejnej prelekcji dr Karoliny Brylskiej uczniowie poznali klucz do udanego wystąpienia: „Przemawiaj jak Barack Obama! Sztuka wystąpień publicznych”. Na koniec dr Andrzej Świątecki odpowiadał wspólnie z młodzieżą na pytanie: „Czy jesteś wystarczająco dobry, aby pracować w Google’u”.
Licealiści odwiedzili także studio Akademickiego Radia Kampus, gdzie mieli okazję poznać pracę prezenterów i zadawać pytania dotyczące pracy na antenie radiowej. Ciekawym doświadczeniem była wizyta w nowo otwartym Centrum Analiz Medialnych, tam młodzież mogła dowiedzieć się m. in., jak badany jest rynek reklam.
Wizyta na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego była niezwykłym doświadczeniem dla licealistów z „Ogrodnika”.
JS