Strona główna Powiat W trosce o pacjenta

W trosce o pacjenta

130
0
PODZIEL SIĘ
Stowarzyszenie „Pacjent Polski” zamierza stworzyć w Sochaczewie swój oddział. Pierwsze spotkanie odbyło się we wtorek, 28 listopada, w sali konferencyjnej sochaczewskiego Szpitala Powiatowego. Organizatorem, z ramienia stowarzyszenia „Pacjent Polski”, był jego wiceprezes Mieczysław Głuchowski. Udział wzięła również Elżbieta Betlej – prezes   stowarzyszenia, które postawiło sobie za cel m.in. uświadamianie ludziom, jak ważna jest profilaktyka oraz o ile łatwiej wyleczyć schorzenia, jeśli zostaną wcześnie wykryte.
Gościem honorowym spotkania był prof. Piotr Radziszewski – urolog, kierownik Katedry i Kliniki Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Urząd Miejski reprezentował Marek Fergiński, zastępca burmistrza Sochaczewa, a Starostwo Powiatowe wicestarosta Tadeusz Głuchowski.
Spotkanie zostało zorganizowane w celu zainteresowania tematem osób, którym los pacjentów nie jest obojętny. Jestem wzruszony, że inicjatywa spotkała się z tak wielkim zainteresowaniem. Chęć zapisania się do stowarzyszenia zgłosiło blisko 30 osób, a to oznacza, że niedługo uda nam się stworzyć sochaczewski oddział stowarzyszenia i w jego ramach prowadzić działalność ratującą ludziom życie – powiedział   Mieczysław Głuchowski.
Osoby zainteresowane działalnością stowarzyszenia mogą spotkać się z jego przedstawicielami w Szpitalu Powiatowym w Sochaczewie w pokoju nr 165. Dyżury pełnione są w każdy wtorek między godziną 17.00 a 18.00.
opr. es