Strona główna Kultura Wielka gala należała do kobiet

Wielka gala należała do kobiet

114
0
PODZIEL SIĘ
Tegoroczny finał projektu „Sochaczew rozśpiewany” upłynął pod znakiem utworów poetyckich autorstwa Wojciecha Młynarskiego i Włodzimierza Korcza. Koncert „Przeżyjemy” odbył się w sobotę, 2 grudnia w sali koncertowej Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ulicy Chopina. Odbywał się on pod patronatem Piotra Osieckiego, burmistrza Sochaczewa. Finalistki, bo startowały w tej edycji wyłącznie dziewczęta, poradziły sobie świetnie z trudnym i ambitnym repertuarze.
To już kolejny finał konkursu z cyklu „Sochaczew rozśpiewany”. W tegorocznej edycji zespół Open Day tworzą same dziewczęta, którym przyszło zaśpiewać utwory Włodzimierza Korcza oraz Wojciecha Młynarskiego. Z jakim efektem możecie państwo sami ocenić – powitał publiczność finałowej gali Artur Komorowski, dyrektor Sochaczewskiego Centrum Kultury.
Konkursowa rywalizacja
W prologu wieczoru wystąpiła Monika Rychwalska, sochaczewska piosenkarka i instruktorka śpiewu, która przygotowywała do konkursu tegoroczne finalistki. Wykonała utwór „Idź swoja drogą”. Po niej na scenie przypomniała się publiczności Weronika Migda, ubiegłoroczna laureatka Open Day w piosenką „Taka piosenka, taka ballada”.
W końcu świetnej inscenizacji przygotowanej aktorsko przez Dawida Żakowskiego i dźwiękowo-muzycznie przez Gamida Ibadullayeva wystąpiło 13 finalistek konkursu. W większości prezentowane były utwory Włodzimierza Korcza. Wykonane zostały tylko trzy piosenki Wojciecha Młynarskiego.
Na scenie swe umiejętności wokalne zaprezentowały – Zuzanna Gołębiowska, Karolina Bagińska, Karolina Goźlińska, Maria Stasiak, Zuzanna Gołąb, Wiktoria Kopka, Zuzanna Mikołajczyk, Katarzyna Jakubiak, Julia Kopka, Daria Wisniewska, Oliwia Adamczyk, Aleksandra Panek oraz Maria Fornalska.
– Poziom występujących jest tak wysoki, że aż trudno zdecydować się, która z dziewcząt jest najlepsza. Mnie wszystkie się podobają – stwierdziła jedna z pań wrzucających głos do urny przy wyborze dokonywanym przez publiczność.
I rzeczywiście jurorzy też mieli trudny orzech do zgryzienia, by wybrać najlepszą wykonawczynię w tegorocznym finale. Laureatka konkursu została Maria Stasiak, która oczarowała jury brawurowym wykonaniem piosenki „Dziewczyna i muzeum”. Drugie miejsce zajęła Maria Fornalska, a trzecie Daria Wiśniewska. Radio Sochaczew oceniło, że swą nagrodę przyzna w tym roku Marii Fornalskiej za piosenkę „Ech życie….”
Tegoroczna nagrodę publiczności zdobyła Karolina Bagińska, która zachwyciła publiczność utworem „Marsz samotnych kobiet”.
 Gwiazda na deser
Ukoronowaniem finału, tuż przed wręczeniem finałowych laurów był prawie godzinny recital Doroty Osińskiej, piosenkarki i aktorki, wykonującej piosenki zarówno Włodzimierza Korcza, jak i Wojciecha Młynarskiego. Filigranowa zdobywczyni drugiego miejsca w drugiej edycji „The Voice of Poland” z 1999 roku, o silnym i dynamicznym głosie zbawiała publiczność nie tylko utworami mistrzów piosenki poetyckiej, ale też swoimi autorskimi piosenkami. Występ choć oklaskiwany, nie wszystkim przypadł do gustu, gdyż był zbyt momentami melancholijny i nastrojowy. Części publiczności zabrakło humoru i kabaretowego elementu. Jednak tym, którym się podobał występ laureatki „The Voice of Poland” nie byli zawiedzeni. Arty6stka pokazała się z jak najlepszej strony.
Bogumiła Nowak
Fot. Tomasz Ertman
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBez zmiany lidera
Następny artykułPilnie! Poszukuję opiekunki