Strona główna Sport Medalowo strzelali w Radomiu

Medalowo strzelali w Radomiu

28
0
PODZIEL SIĘ
W bardzo dobrym stylu zaprezentowała się łucznicza kadra LKS Mazowsze Teresin na otwarcie sezonu halowego. Podczas rozegranego w Radomiu XI Halowego Memoriału Józefa Trześniewskiego wystartowało ponad stu zawodników i zawodniczek w trzech kategoriach wiekowych: senior, junior, kadet.
Obsada turnieju była naprawdę silna, stąd występy teresinian cieszą jeszcze bardziej.
W kadetkach rundę kwalifikacyjną oraz eliminacyjną wygrała Natalia Skrok, pokonując zawodniczkę kieleckiej Stelli Julię Polak, na trzecim stopniu podium uplasowała się Aleksandra Rutkowska, a na czwartym Dominika Gajda, obie z Mazowsza Teresin. Na szóstej pozycji zameldowała się Klaudia Wójcicka, na ósmej Joanna Świerżewska, na dziewiątej Natalia Pietrzak i Gabriela Banaszek, zaś jedenasta była Maria Małolepsza.
Wśród kadetów zwyciężył Dominik Kozłowski, który po rundzie kwalifikacyjnej zajmował ósmą pozycję, jednak w pojedynkach eliminacyjnych strzelał bardzo skutecznie, co przyniosło mu zasłużony triumf. Wśród rywalizacji kadetów siódme miejsce wystrzelał Marcin Chwesiuk, a dziewiąte Krystian Kryszkiewicz.
Srebro w kategorii seniorek przywiozła z Radomia Alicja Maciągowska, zaś brązowy medal w kategorii junior zdobyła Marta Narloch.
Kadra łucznicza LKS Mazowsze Teresin trenowana jest przez Alicję Maciągowską, Ryszarda Kowalskiego i Katarzynę Klatę.
Marcin Odolczyk