Strona główna Sport 10 minut które wstrząsnęły Orkanem

10 minut które wstrząsnęły Orkanem

93
0
PODZIEL SIĘ
RUGBY Juvenia Kraków od kilku sezonów rządzi w młodzieżowym rugby. Orkan stara się nie odpuszczać i dlatego mecz w Krakowie nasi juniorzy potraktowali bardzo prestiżowo.
Niestety sprawy na boisku potoczyły się niezgodnie z planem przygotowanym przez trenera Jakuba Sekleckiego. Sochaczewianie dali się zdominować, i gospodarze w ciągu 10 minut zdobyli dwudziestopunktową przewagę. Takiej różnicy, pomimo całkiem przyzwoitej gry, sochaczewianom nie udało się nadrobić. Porażka boli, ale to właśnie z porażek wyciąga się najlepsze wnioski.
Po meczu trener Jakub Seklecki powiedział Expressowi: – Juvenia Kraków to najlepsza drużyna w tej kategorii wiekowej, mecz z nami traktowała bardzo poważnie. Przez cztery dni zawodnicy przygotowywali się na obozie w Myślenicach. Po nieznacznej naszej porażce 15:14 w Sochaczewie, jechaliśmy pełni nadziei, wierzyliśmy, że możemy sprawić niespodziankę. Pierwsze dziesięć minut wstrząsnęło naszą drużyną, w tym czasie byliśmy bezradni, nie potrafiliśmy przeciwstawić się agresywnej grze przeciwnika. W tym czasie Juvenia zdobyła dwadzieścia punktów, wydawało się, że mecz może się skończyć ogromną przewagą punktową przeciwnika. Po zmianie taktyki gry przez naszych zawodników, gra się wyrównała, a inicjatywa należała do naszego młyna, któremu zabrakło skuteczności, aby myśleć o zwycięstwie w tym meczu.
Juvenia Kraków – RC Orkan Sochaczew 27:12 (20:7)
punkty: Kacper Getka (7), Łukasz Łukaszyk (5)
skład: Adrian Nowakowski, Antoni Gołębiowski, Łukasz Łukaszyk, Kamil Zieliński, Hubert Wiśniewski, Jan Król, Kacper Szufliński, Maksymilian Tarmanowski, Patryk Książek, Adam Szwarc, Mateusz Sobański, Dawid Szymerski, Jan Mroziński, Kacper Getka, Kswery Struss oraz Mateusz Panek, Przemysław Dobijański, Sebastian Kitliński, Sebastian Misiak, Oskar Sargowicki.
Tomasz Ertman
Fot. Arch. Krzysztof Lewandowski